Zaposleni na kirurški urgenci želijo ukrepe za večjo varnost

Zaposleni so začeli s podpisovanjem peticije teden po avgustovskem streljanju v izolski bolnišnici, v katerem je umrl tudi zdravnik.

Objavljeno
04. oktober 2016 22.19
jer/operacija
Ma. F., STA
Ma. F., STA

Ljubljana - Okoli 130 zaposlenih na kirurški urgenci UKC Ljubljana se je podpisalo pod peticijo, v kateri navajajo, da želijo na urgenci prisotnost policije, več nadzornih kamer in skrite tipke za javljanje nevarnosti. Vodja urgentnega kirurškega bloka kirurške klinike v UKC Ljubljana Anže Kristan jih pri tem podpira.

Zaposleni na ljubljanski kirurški urgenci so začeli s podpisovanjem peticije teden po avgustovskem streljanju v izolski bolnišnici, v katerem je umrl tudi zdravnik. Kot je za Slovensko tiskovno agencijo povedal Kristan, je sam po dogodku že stopil v stik z ljubljansko policijsko upravo in jih prosil za stalno prisotnost na urgenci. Kot je navedel, želji zaradi kadrovske podhranjenosti na policiji niso mogli ugoditi, zato pa na urgenci policisti izvajajo redne patrulje.

Z zapisanim v peticiji se Kristan namreč »absolutno strinja«, zato jo je tudi predal vodstvu kirurške klinike in celotnega UKC Ljubljana. Kakšni bodo ukrepi, sicer ne ve, niti ne ve, ali je vodstvo to peticijo posredovalo ministrstvu za zdravje.

Je pa pojasnil, da v zadnjem času, torej v obdobju po streljanju v Izoli, na ljubljanski urgenci ne beležijo več izgredov, kot so jih pred dogodkom, se je pa narava teh groženj spremenila, saj zdaj pogosteje omenjajo grožnje s streljanjem in bombnim napadom.

Kristan je sicer že dan po dogodku v Izoli dejal, da v zadnjem času v UKC prejemajo vse več grozilnih pisem, elektronske pošte z grozilno vsebino in telefonskih klicev in da so že prej resno razmišljali o poostritvi varnosti. Iz različnih smeri pa je bilo slišati pozive k zagotavljanju ustreznih delovnih pogojev zdravstvenemu osebju.