Medtem ko Asad hvali svojo vojsko, pa se spopadi v državi širijo. Oboroženi upor proti režimu se je v zadnjih tednih preselil na ulice glavnega mesta države Damask in v Alepo, največje sirsko mesto. Po zadnjih podatkih je bilo v zadnjih 17 mesecih ubitih že 20.000 civilistov, boj za prevzem oblasti pa še vedno terja krvni davek. Spopadi med uporniki in vojsko so se danes dotaknili tudi krščanski četrti Bab Tuma in Bab Šarki v Damasku. Po poročanju AFP je bil na območju, ki je bil nekdaj priljubljena turistična točka, ubit en vojak. Po kratkem spopadu je med tamkajšnjim ulicami znova zavladala tišina.
Eksplozije in streli pa še vedno odmevajo v strateško pomembnem mestu Alepo, kjer se po prepričanju upornikov in oblasti bije odločilna bitka. Medtem ko nasprotni strani krepita prisotnost svojih sil, pa po poročanju BBC mednarodna organizacija Amnesty International opozarja na zločine proti človeštvu zagrešene nad tamkajšnjih prebivalstvom. V poročilu, ki temelji na podatkih starih nekaj več kot dva meseca, varnostni svet ZN (VS ZN) pozivajo, naj sprejme embargo na uvoz orožja v nemirno državo.
Sprejem resolucije VS ZN o Siriji sta pred kratkim z vložitvijo veta preprečili Rusija in Kitajska. Članice ZN zdaj načrtujejo glasovanje o resoluciji v generalni skupščini ZN (GS ZN). V osnutku, o katerem bodo glasovale v četrtek, obsojajo nasilje ter uporabo kemičnega in biološkega orožja. Tokratni predlog resolucije je pripravila Saudska Arabija. Resolucija generalne skupščine ZN nosi manjšo težo kot tista sprejeta v VS ZN, saj določila v njej niso zavezujoča. To je sicer že druga resolucija GS ZN o Siriji, prvo so z 137 glasovi za in 12 proti sprejeli februarja letos.