Bush in Cheney sta začela po volitvah 4. novembra pogosto nastopati v javnosti, pri čemer se trudita oblikovati svojo politično dediščino, ki jo imajo njuni kritiki sicer za na splošno veliko polomijo. Kljub temu pa ostaja dejstvo, da po 11. septembru 2001 ni bilo izvršenih nobenih novih terorističnih napadov na ozemlju ZDA, kar Bush in Cheney navajata kot glavni argument za pravilnost ukrepov proti terorizmu doma in na tujem.
O gospodarstvu, ki se je znašlo v največji krizi od velike depresije v 30. letih prejšnjega stoletja, ne Bush ne Cheney ne govorita preveč, čeprav je podpredsednik v nedeljo napadel kongres, da ni sprejel zakona o finančni pomoči avtomobilskim podjetjem. Pri tem se je elegantno izognil dejstvu, da so pomoč onemogočili izključno republikanci v senatu, ki so tako prisilili njihovega predsednika v nov državni poseg.
Cheney je dejal, da Bush ni imel druge izbire, saj se v zgodovino ni hotel zapisati kot predsednik, pod katerim je propadla ameriška avtomobilska industrija. Bush se je v petek odločil, da avtomobilskim podjetjem zagotovi 17,4 milijarde dolarjev iz 700 milijard dolarjev vrednega sklada za boj proti finančni krizi.
Cheneyja kritiki obtožujejo, da je izvršni oblasti nagrabil preveč moči in pooblastil. Podpredsednik tega niti ni zanikal, vendar je dodal, da tega ni bilo niti približno toliko kot v času predsednikov Abrahama Lincolna in Franklina Roosevelta. Prvi je okrnil državljanske pravice v času državljanske vojne, drugi pa v času druge svetovne vojne, najbolj očitno z zapiranjem nedolžnih civilistov japonskega rodu v koncentracijska taborišča.
Cheneyja ankete, ki prikazujejo nizko stopnjo javne podpore njegovemu delu, ne zanimajo. "Tisti, ki preveč gleda ankete, nima kaj iskati na takšnih položajih," pravi Cheney. Glede vodje teroristične mreže Al Kaide Osame bin Ladena je Cheney menil, da bi si seveda želeli, da bi ga ujeli, vendar pa naj bi bilo bolj pomembno to, da v ZDA po 11. septembru ni bilo več napadov. Cheney sicer tudi dvomi, da lahko bin Laden učinkovito vodi svojo organizacijo.
Cheney ima dobro mnenje o obrambnem ministru Robertu Gatesu, čeprav se še vedno ne strinja z Bushevo odločitvijo, ki je leta 2006 odpustil Donalda Rumsfelda. "To ni bila moja odločitev. Predsednik me ne posluša vedno," je dejal Cheney, ki je prepričan, da si bo republikanska stranka opomogla od volilnih porazov leta 2006 in letos. Pri tem pa ni prepričan, da je guvernerka Aljaske Sarah Palin zanesljiva republikanska predsedniška kandidatka za leto 2012. "To si bo morala zaslužiti tako kot vsi ostali," je dejal.
Biden Cheneyja označil za najnevarnejšega podpredsednika v zgodovini ZDA
Novoizvoljeni podpredsednik ZDA Joseph Biden je Cheneyja označil za najnevarnejšega podpredsednika v zgodovini ZDA, s čimer se Cheney odločno ne strinja. "Mislim, da Biden od predsednika Baracka Obame ne bo dobil tako pomembne vloge, kot je bila moja," je dejal Cheney.
Biden je v pogovoru za televizijo ABC dejal, da je privolil v prevzem položaja podpredsednika šele, ko mu je Obama zagotovil, da bo poleg pri vseh najpomembnejših odločitvah. Biden je povedal, da ni želel biti le nekdo, ki se ga nekam pošilja, ampak hoče predsedniku ponujati najboljše nasvete.
Obamov tranzicijski urad v Chicagu je v nedeljo napovedal oblikovanje posebne delovne skupine v Beli hiši, ki se bo ukvarjala z "delovnimi družinami". Sestavljena bo iz nekaj ministrov in direktorjev uradov ter agencij, vodil pa jo bo Biden. Ta je za ABC razložil, da bo glavni namen dviganje standarda srednjega razreda v ZDA. Njegova delovna skupina naj bi spremljala učinke politike in ugotavljala ali so dobri za delovne družine.