Predsednik državnega sveta za sodelovanje s haaškim sodiščem Rasim Ljajić pa je znova spomnil na nedavno objavljeno tiralico, s katero za podatke o Mladiću ponujajo milijon, za podatke o Hadžiću pa 250.000 evrov. Ljajić poziva državljane Srbije, ki kar koli vedo o obeh ubežnikih, naj ju prijavijo in tako »naredijo nekaj dobrega za državo«. Pojasnil je, da takšna prijava ni ovaduštvo, temveč zakonska obveznost. »Danes imamo zagotovo precej več podatkov o tem, kje bi mogla biti Mladić in Hadžić,« je med drugim dejal Ljajić in dodal, da »nihče ne more z gotovostjo trditi, da se Mladić skriva v Srbiji«.
Tudi v državnem vodstvu zagotavljajo, da nimajo zanesljivih podatkov o obeh beguncih, čeprav je od razpisa tiralice in ponujene denarne nagrade (na katero bo morala država plačati davek) minilo že štirinajst. Prav toliko časa je minilo tudi od objave podatka, da ameriško veleposlaništvo v BiH tistemu, ki bi jih pripeljal do Mladića, ponuja kar pet milijonov dolarjev. Jovan Stojić, ki vodi kabinet direktorja varnostno-informativne agencije, je izjavil, da pripadniki njihovih operativnih enot dežurajo po 24 ur na dan, da se je število klicev povečalo in da resno preverijo vsako sporočilo. »Veliko klicev se zdi resnih, so pa tudi ljudje, ki kličejo zato, da bi duhovičili, pa tudi takšni, ki nas hočejo speljati na napačno sled in ki podpirajo haaška ubežnika,« je povedal Stojić.
V srbskem parlamentu so člani Srbske radikalne stranke ostro nastopili proti razpisu tiralice in pa poudarili, da »ni dobrega in pravega Srba«, ki bi bil pripravljen izdati Mladića. Omenjeno tiralico so primerjali s tiralicami, ki so jih Hitlerjeve oblasti razpisovale za srbskimi domoljubi; najpogosteje omenjajo vodjo četnikov Draža Mihailovića. Stranka mladih je z geslom »Nikar ne izdaj svojega naroda« začela akcijo, v kateri bodo dodelili denarno nagrado za zvestobo Srbiji. »Nagrada znaša 100.000 dinarjev, smo pa prepričani, da bo za tistega, ki jo bo dobil, vredna veliko več kot milijon, kolikor ponujajo za izdajo Mladića. Nagrada je namenjena uradnim osebam, administraciji, sodstvu, tožilstvu in vojski. Namen naše akcije je spodbujati zvestobo Srbiji,« je izjavil predsednik organizacije Boris Dimitrijević.
V medijih poudarjajo, da »imajo Srbi radi denar, da pa niso ovaduhi«. Za tiste, ki pomagajo Mladiću, ni denarja, za katerega bi bili pripravljeni prodati človeka, ki je zanje - junak. Med drugim pa omenjajo tudi to, da bo Mladića težko prepoznati, pa ne le zato, ker je verjetno namenoma spremenil zunanjost, temveč to prav gotovo ni človek, ki ga poznamo s fotografij, saj je zdaj več kakor deset let starejši.
Iz Bruslja za zdaj ni znamenj, da bi lahko Srbija, če ne bo izročila Mladića, naredila večji korak v približevanju EU oziroma k odmrznitvi sporazuma o stabilizaciji in pridruževanju ali aktiviranju prehodnega sporazuma. Še zlasti nizozemski voditelji ponavljajo, da od te svoje zahteve ne bodo odstopili.