Dogovor je potrdil tudi kanadski premier Justin Trudeau, ki se je v petek pogovarjal s Trumpom po telefonu, Mehika pa je zagotovila, da bo potrditev kmalu prišla tudi od predsednika Andresa Manuela Lopeza Obradorja. Dogovor prinaša ukinitev carin v 48 urah v zameno za mehanizem nadzora uvoza poceni jekla in aluminija iz Kitajske in podobnih držav.
Kanada in Mehika sta se zavezali, da bosta sodelovali v nadzoru uvoza cenejših kovin iz tretjih držav v ZDA. Washington si je pridržal pravico, da carine ponovno uvede, če bo uvoz v določenem času narasel krepko čez zgodovinsko povprečje. ZDA lahko potem uvedejo carine vendar le na jeklo in aluminij. Trump je zahteval, da Kanada in Mehika privolita v sistem kvot, vendar ni uspel.
Trumpove carine na jeklo in aluminij so onemogočile ratifikacije prenovljene Nafte, to je sporazuma o prosti trgovini Severne Amerike. Trump je sporazum med kampanjo 2016 označil za katastrofo. Ko je prevzel oblast je prisilil sosedi v pogajanja o novem sporazumu, dogovor so sprejeli, vendar bistvenih med "novo in staro Nafto" ni. Trump bo kljub temu razglasil zmago in se odpravil pred volivce 2020 z argumentom, da njegove trgovinske politike prinašajo rezultate. Do potrditve nove, pa stara Nafta velja naprej.
Trudeau je na srečanju z jeklarji v Hamiltonu dejal, da je dogovor dobra novica za celotno Severno Ameriko in pričakuje, da lahko v Kanadi v naslednjih tednih začnejo s koraki za ratifikacijo prenovljene Nafte, ki ji v Trumpovi vladi pravijo USMCA - "Sporazum ZDA, Mehika, Kanada".
Carine so bile glavna ovira na poti do ratifikacije, vlogo ovire pa bodo sedaj prevzeli kongresni demokrati, ki - po ocenah poznavalcev - Trumpu ne bodo privoščili lahke politične zmage. Med zadržki za ratifikacijo, ki jih navajajo, je premajhna zaščita pravic delavcev.
Trump je trenutno zapleten v trgovinsko vojno s Kitajsko in dogovor s sosedama je dobrodošlo olajšanje za ameriške kmete in podjetja. Olajšanje so dobili tudi evropski in drugi proizvajalci avtomobilov. Trump je sicer v petek uvoz avtomobilov iz tujine označil za grožnjo nacionalni varnosti, vendar obenem preložil odločitev o uvedbi carin za pol leta.