Camara je tudi dejal, da se ne bo potegoval za predsedniških položaj na volitvah, ki jih je hunta napovedala do decembra 2010. "Povem vam, da na oblast nisem prišel po naključju, to se je zgodilo zaradi mojih številnih dobrih lastnosti, sem domoljub," je poudaril. Camara sicer ni želel komentirati mednarodnih obsodb državnega udara.
Na vprašanje, kaj se dogaja s člani odstavljene vlade, Camara odgovarja, da jih vojaki iščejo, a doslej niso še nikogar aretirali, ker "nikogar ni doma".
Nekaj ur kasneje se je premier Ahmed Tidian Souare in nekaj članov vlade predalo hunti. Camara je namreč zagrozil, da bo vojska prečesala celotno državo, če se do konca dneva ne bodo predali vsi člani vlade in visoki vojaški častniki, ki niso sodelovali pri državnem udaru.
Vojaška hunta je v sredo uvedla policijsko uro od 20. do 6. ure po vsej državi, a jo je zaradi božičnih praznovanj preložila na petek.
Francoski predsednik Nicolas Sarkozy pa se je danes zavzel za čimprejšnjo izvedbo svobodnih in transparentnih volitev v Gvineji. "Prednostna naloga mora biti spoštovanje teženj gvinejskega naroda po demokraciji, miru in obnovi države," so sporočili iz Elizejske palače.
Sarkozy je spomnil, da ima Francija kot nekdanja kolonialna sila "globoke, prijateljske in dolgotrajne vezi" z Gvinejo, zato je zelo zaskrbljena nad razmerami v tej zahodnoafriški državi po smrti predsednika Conteja.