Na pokopališču so se jim pridružili tudi vodilni člani opozicije. Med drugim so se poklonili tudi mladi Nedi Aga Soltan, ki je bila med protesti ustreljena v prsi, njena smrt pa je postala simbol povolitvenih nemirov v državi. Sedemindvajsetletnica je bila ustreljena, ko je od strani le opazovala protestnike. Njeno smrt je nekdo posnel z mobilnim telefonom, posnetek pa je zaokrožil po celem svetu.
Vodja iranske opozicije Husein Musavi in Mehdi Karubi sta sicer želela spominsko slovesnost, ki po tradiciji poteka 40 dni po smrti, pripraviti v glavni teheranski mošeji, a so jima oblasti to prepovedale. Zato sta svojce žrtev povabila na slovesnost na pokopališče, kamor je prišlo na stotine ljudi, poleg svojcev umrlih tudi veliko politikov, novinarjev, aktivistov in odvetnikov.
Pokopališče v južnem Teheranu pa so kmalu obkolili policisti in aretirali nekaj žalujočih za žrtvami. Skušali so razgnati množico ljudi, Musavija pa prisilili, da je zapustil prizorišče. Kot je še povedala ena od prič, jim je policija zagrozila naj zapustijo pokopališče ali pa se soočijo s posledicami, ki sledijo, če ne bodo ubogali ukazov.
Iran je sicer po volitvah 12. junija, kjer je bil ponovno izvoljen predsednik Mahmud Ahmadinedžad, potonila v največjo krizo po letu 1979. Iranske oblasti so po volitvah grobo zatrle proteste. Doslej so sicer iz zaporov že izpustili 140 ljudi, približno 200, ki so obtoženi resnih zločinov, pa ji je še vedno zaprtih. Prvo sojenje proti njim se bo začelo že ta konec tedna.
Zaskrbljenost nad razmerami v Iranu je izrazila ameriška sekretarka Hillary Clinton in pozvala oblasti, naj čim prej izpustijo zapornike, ki so jih prejele med protesti. Zloraba in zadrževanje političnih zapornikov se mora namreč končati takoj.