Vsi drugi pomembni opozicijski voditelji in voditeljice so se morali umakniti iz države ali pa so jih aretirali in zaprli. Dva dni pred izginotjem Znaka je tako neznanokam izginila Maria Kolesnikova, o kateri so najprej trdili, da je z dvema podpornikoma odpotovala čez mejo v sosednjo Ukrajino. Toda Kolesnikova je na mejnem prehodu zato, da bi preprečila svoj izgon iz države, raztrgala svoj potni list, zaradi česar so jo aretirali in zdaj nihče ne ve, kje je.
Lukašenko se boji pogajanj, a jih bo moral sprejeti
»Zahtevam, da Znaka, ki so ga prijeli oziroma ugrabili danes, nemudoma izpustijo. Metode, ki jih uporabljajo tako imenovane oblasti, so nezaslišane,« je danes sporočila Lukašenkova izzivalka na avgustovskih volitvah Svetlana Tihanovska, ki je takoj po volitvah pobegnila v Litvo. »Lukašenko se očitno boji pogajanj z opozicijo in zato hoče onemogočiti delo koordinacijskega odbora ter ustrahovati njegove člane. Toda druge možnosti, kot so pogajanja, ni in Lukašenko bo to moral sprejeti.«
Lukašenko je sicer sprožil tudi kazensko preiskavo proti koordinacijskemu odboru z očitkom, da ta spodkopava nacionalno varnost Belorusije. Štirinajstega septembra naj bi beloruski samodržec odpotoval v Moskvo, da bi se sestal s svojim podpornikom Vladimirjem Putinom.