Obrador se je poslužil taktike izpred šestih let, ko je na predsedniških volitvah tesno izgubil proti odhajajočemu predsedniku Felipeju Calderonu. Tudi tedaj je namreč odločno zavrnil poraz in Calderonovo zmago označil za prevaro ter s tem poskrbel za množične demonstracije, ki so za več kot mesec dni ohromile mehiško prestolnico.
Prvi uradni izidi, objavljeni po tako imenovanem hitrem štetju glasov, sicer kažejo na gladko zmago 45-letnega nekdanjega zveznega guvernerja Peñe Nieta, za katerega je v nedeljo glasovalo 38 odstotkov volivcev. Lopez Obrador je osvojil drugo mesto in sedem odstotkov glasov manj, na tretje mesto se je s 25-odstotno podporo uvrstila kandidatka vladajoče Stranke narodne akcije (PAN) Josefina Vázquez Mota.
»Ponarejenih rezultatov ne moremo sprejeti, nihče jih ne more,« je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP na tiskovni konferenci dejal Lopez Obrador in nedeljske volitve označil za »umazano narodno sramoto«. Kot je dejal, je stranka PRI porabila milijone za kupovanje glasov, pa tudi mediji so po njegovih besedah poročali v njeno korist. »Za te trditve bomo zagotovili dokaze in tudi ustrezno pravno ukrepali,« je napovedal Lopez Obrador, k protestom pa za razliko od leta 2006 (še) ni pozval.
Po drugi strani pa s protesti niso čakali pripadniki gibanja #Yosoy132, ki so proti zmagi PRI protestirali v prestolnici. Po navedbah policije se jih je zbralo okoli 25.000.
Obama čestital novemu mehiškemu predsedniku
O zmagovalcu nedeljskih volitev pa očitno ne dvomi ameriški predsednik Barack Obama, ki je Peñi Nietu že čestital za zmago. Obljubil je, da si bo še naprej prizadeval za uveljavitev skupnih ciljev kot so spodbujanje demokracije, gospodarskega razvija in varnosti. Novemu mehiškemu predsedniku je čestital tudi Obamov nasprotnih na predsedniških volitvah leta 2008, republikanski senator iz Arizone John McCain.