Predsednik lokalnega sveta Hervé Pounau je za francosko televizijo izjavil, da je bila to vsekakor smiselna naložba. Zaradi pomanjkanja snega bi sicer morali zapreti nižji del smučišča, ki je namenjen začetnikom in smučarskim šolam, kar bi pomenilo izgubo okrog osemdesetih sezonskih delovnih mest smučarskih učiteljev, žičničarjev in animatorjev. Februarja in marca imajo v Franciji zimske šolske počitnice in v tem času so smučišča najbolje zasedena in ustvarijo največ prihodkov.
Namesto prilagajanja povečevanje težave
Toda potezo močno kritizirajo okoljevarstveniki. Bastien Ho iz okoljevarstvene organizacije Europe Écologie Les Verts (EELV) pravi, da je to narobe svet: »Namesto da bi se prilagajali globalnemu segrevanju in podnebnim spremembam bomo s takšnimi rešitvami težave le še povečali, saj bomo porabili še več energije, izpustili še več toplogrednih plinov in to samo v dobro elite, ki si bo smučanje sploh še lahko privoščila.«
Hervé Pounau je na kritike odgovoril, da rešitev res ni najbolj ekološka, a da niso imeli druge možnosti. Drugod po Franciji imajo podobne težave in tam, kjer niso ukrepali, so morali smučišča zaradi pomanjkanja snega začasno zapreti, kot se je to zgodilo v smučarskem središču Les Mourtis. V Franciji imajo namreč to zimo nenavadno visoke temperature, januar je bil povprečno najtoplejši v zadnjih stodvajsetih letih.