Avtorja v knjigi opisujeta, da je Trump nekdanjega šefa kabineta Bele hiše Reincea Priebusa med sestanki o javnem zdravstvu in zunanji politiki na začetku svojega mandata večkrat spraševal prav o jazbecih. Za to je bila verjetno 'kriva' Priebusova domača država Wisconsin, ki je znana kot država jazbecev (badger state). Tega imena sicer ni dobila toliko zaradi živali, ki je razširjena tudi po drugih zveznih državah, temveč se Wisconsin tako imenuje zaradi svoje rudarske zgodovine.
Med enim od pogovorov ga je Trump celo vprašal, »ali so jazbeci ljudem nevarni ali veljajo za prijazna bitja«. Njegovo pozornost so namreč pritegnili njihovi dolgi kremplji, s katerimi kopljejo rove. Od njega je prav tako zahteval, da mu priskrbi fotografije in mu razloži, kako se jazbeci obnašajo ter ali imajo osebnost in ali so dolgočasni. Priebus je moral tudi opisati njihove prehranjevalne navade in kako nasilni lahko postanejo, ko se počutijo ogrožene.
Preberite še: Procesa proti Trumpu je konec, epski spopad se nadaljuje
Predsednik je menda Priebusa zasliševal toliko časa, dokler od njega ni dobil odgovorov na vsa vprašanja. Priebus pa je menda pogovor želel večkrat zapeljati nazaj na glavni temi sestanka: ali bodo ZDA napadle Afganistan in ali bodo milijonom Američanom odvzeli zdravstveno zavarovanje.
Trumpovo fascinacijo nad jazbeci sta novinarja opisala na več kot dveh straneh v knjigi, kjer sta se osredotočila na »umazano podzemlje Washingtona, šarlatanovo pranje umazanega perila, teorije zarot, ideologije in povprečneže, ki so okužili vrh ameriških političnih moči«.