Do dogovora ni prišlo, ker se politika diametralno razhajata glede temeljnih pogledov v mirovnem procesu na Bližnjem vzhodu. Pogovori o oblikovanju koalicije sicer še niso povsem končani; Livnijeva je namreč po koncu srečanja z Netanjahujem dejala, da ni prišlo do dogovora, da pa bo treba še "razjasniti, ali je možno najti skupno pot".
Po besedah dosedanjega izraelskega ministra za kmetijstvo Šaloma Simhona tudi laburisti zavračajo koalicijo, ki bi jo oblikoval Netanjahu. "Laburistična stranka je zelo poenotena okoli Ehuda Baraka. Želimo se okrepiti v opoziciji in na voljo imajo veliko časa, da postanemo alternativa za prihodnost," je dodal Simhon.
Netanjahu, ki mu je predsednika države Šimon Peres v petek poveril mandat za sestavo vlade, in Barak, dosedanji obrambni minister, sta se sestala danes, vendar njuno srečanje ni prineslo rezultatov. Vodja laburistov je namreč po poročanju agencij zavrnil povabilo mandatarja, naj se pridruži njegovi vladni koaliciji.
Barak je po srečanju povedal, da bo njegova stranka ravnala kot odgovorna, resna in konstruktivna opozicija. Netanjahu pa je napovedal vnovično srečanje tako z Livnijevo kot Barakom.
Vodja Likuda Netanjahu ima čas, da najkasneje do 3. aprila sestavi novo izraelsko vlado.
Sredinska stranka Kadima je na predčasnih parlamentarnih volitvah 10. februarja osvojila 28 poslanskih sedežev v knesetu, medtem ko jih je desni Likud pod vodstvom Netanjahuja zbral 27. Glede na to, da slednji razpolaga s podporo desnega bloka in s tem s 65 poslanskimi sedeži v 120-članskem parlamentu, mu je predsednik države poveril mandatarstvo.