Mastercard in Visa sta že izstopila
Že pred nekaj dnevi je Facebook doživel močan udarec, ko sta iz projekta Libra izstopila kartična giganta Mastercard in Visa, potem ko sta se seznanila z dvomi finančnih regulatorjev. Že sredi septembra pa je Francija objavila uradno stališče, ki nasprotuje uvedbi Libre v Evropi, ker bi ta utegnila ogroziti finančno suverenost vlad in bi kot zasebna valuta omogočala različne zlorabe. Nasploh je bil Facebookov projekt Libre, ki so ga javnosti predstavili julija, deležen veliko kritik in pomislekov.
Poročilo skupine G7 o kriptovalutah je pripravila delovna skupina , ki jo sestavljajo vodilni funkcionarji centralnih bank skupine, predstavniki mednarodnega denarnega sklada (IMF) in Sveta za finančno stabilnost (FSB), ki usklajuje finančna pravila v skupini G20. Ta teden se bodo na letni konferenci Mednarodnega denarnega sklada z njim seznanili finančni ministri, ki se bodo udeležili konference.
Zanesljivo urediti pravna vprašanja
V poročilu sicer ni izrecno govora o Libri, ampak njegovi sestavljavci opozarjajo na nevarnosti kriptovalut nasploh in zahtevajo, da pobudniki uvedbe teh valut pred uvedbo zanesljivo uredijo pravna vprašanja, zaščitijo uporabnike in preprečijo možnosti pranja denarja ali financiranje terorizma preko teh valut.
Preberite še:
Facecoin – si lahko libra podredi države?
Trump tokrat usekal po bitcoinu, libri in drugih kriptovalutah
Facecoin – si lahko libra podredi države?
Trump tokrat usekal po bitcoinu, libri in drugih kriptovalutah
Te dni je posebno poročilo v zvezi s kriptovalutami objavil tudi Svet za finančno stabilnost, ki prav tako opozarja pred številnimi tveganji.
Pri Facebooku zadnjega udarca Libri do zdaj še niso komentirali, bo pa danes v Ženevi prvo zasedanje upravnega odbora Združenja LIbra, iz katerega so poleg Mastercarda in Vise že izstopili tudi Ebay, Paypal in Stripe.