Množica žalujočih na pogrebu je z bučnim aplavzom pospremila belo krsto s posmrtnimi ostanki Grigoropulosa, ko so jo, odeto v cvetje, iz cerkve prenesli do pokopališča. Na samem pogrebu kljub napetemu vzdušju ni prišlo do izgredov, kljub temu je večtisočglava množica najstnikov vzklikala proti policiji uperjena gesla: "Policisti! Svinje! Morilci!"
Medtem je med policijo in najstniki v neposredni bližini pokopališča znova prišlo do izgredov. Najstniki so na može v modrem, na televizijske ekipe in v izložbe okoliških trgovin začeli metati kamenje in druge predmete, vendar jih je policija kmalu razgnala s solzivcem.
Že pred pogrebom so izgredi med protestniki in policijo izbruhnili tudi pred poslopjem parlamenta v Atenah. Protestnike, med katerimi so bili tudi mlajši od desetih let, je policija tudi v tem primeru razgnala s solzivcem in jim tako preprečila vstop v parlamentarno poslopje.
Danes sicer poteka že četrti dan protestov, ki so izbruhnili v soboto, kmalu po incidentu. Policija je samo v ponedeljek aretirala 87 ljudi, 12 policistov je bilo ranjenih, najmanj deset ljudi je poiskalo zdravniško pomoč zaradi težav z dihanjem, ki jih je povzročil oblak solzivca v središču grške prestolnice.
Proteste so v soboto začeli anarhisti, v znak solidarnosti pa so se jim pridružili še dijaki in študenti. Študenti, oboroženi z molotovkami in kamenjem, so se s policijo spopadli tudi v Solunu, o nemirih pa so poročali še iz najmanj osmih mest po državi. Nastalo škodo ocenjujejo na več milijonov evrov.
Za sredo je v Grčiji napovedana tudi 24-urna splošna stavka, zaradi katere so med drugim letalske družbe po svetu že odpovedale številne polete proti grški prestolnici.
Opozicija zahtevala odstop vlade
Po najhujših nemirih v državi v zadnjih desetletjih je grški premier Kostas Karamanlis za danes sklical nujni sestanek s predsednikom države Karolosom Papuliasom in voditelji političnih strank. Opozicija je vlado že pozvala k odstopu, kot je dejal vodja socialistov George Papandreou, so »Grki izgubili zaupanje v vlado konservativcev«.
Karamanlis, čigar konservativna stranka ima v parlamentu izredno šibko večino, je stranke pozval k enotnosti. Obsodil je nasilne proteste in poudaril je še, da se z nasilneži vlada ne bo pogajala. »Nihče nima pravice izkoriščati tragičnega incidenta kot opravičilo za nasilje«, je odločen premier.