»Tako rekoč govoriva o oktobrski revoluciji v Evropski uniji,« sta v smehu začela pogovor Žerdin in Markeš. Govor je seveda o izstopu Velike Britanije iz Evropske unije, ko bo konec oktobra jasno, ali Velika Britanija evropsko druščino zapušča z dogovorom ali brez njega. Ta trenutek se tudi ne ve, ali bo španovijo zapustila s parlamentarno demokracijo ali brez.
»Britanska parlamentarna demokracija se obnaša, kot da Evropska unija sploh ne obstaja oziroma da ni faktor. Kar ni nič novega,« je jasen Markeš, ki predstavi različne možne scenarije, ki bi se lahko zgodili konec oktobra. Vsem britanskim akterjem, ki so vpeti v to zgodbo, pa očita, da so preveč prepričani v razplete, ki njim odgovarjajo, in premalo pozornosti posvečajo vlogi, ki jo igra Evropska unija.
PRIPOROČAMO TUDI:
Od srede do srede: Ob združitvi Prekmurja z matičnim narodom
Kaj se kuha v evropski kadrovski kuhinji?
Od srede do srede: Zakaj smo prodali banke?
Od srede do srede: Ob združitvi Prekmurja z matičnim narodom
Kaj se kuha v evropski kadrovski kuhinji?
Od srede do srede: Zakaj smo prodali banke?
»Ko gledam krvavenje britanskega parlamenta pri živem telesu, se mi poraja vprašanje, ali je to znak, da se rok trajanja parlamentarizma, ki se je v Britaniji pravzaprav začel, izteka,« je Žerdin besedo vrgel na pojav parlamentarizem, Markeš pa mu je jasno odvrnil, da se je po njegovem »parlamentarizem že končal, saj noben parlament na svetu ni več suveren«.
***
Uporabnike prosimo, da nam svoje mnenje pošljejo na elektronski naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.. Komentarje bomo objavili po lastni presoji.
Alija Žerdina in Janeza Markeša lahko poslušate tudi v podcastu. Njune pogovore objavljamo v iTunesih: bodisi jih prenesite v aplikacijo na svojem mobilnem telefonu bodisi jih spremljajte na tej povezavi.