Protesti so se zaostrili minuli teden, ko so protestniki najprej zavzeli osrednje mednarodno letališče Suvarnabhumi in zatem še manjše letališče za notranje polete Don Mueang v Bangkoku, zaradi česar je ostalo ujetih več kot 100.000 turistov.
Prazna letala zapuščajo Bangkok
Po uspešnih pogajanjih tajske vlade s protestniki, ki mednarodno letališče v glavnem mestu zasedajo že sedem dni, je letališče zapustilo približno 40 praznih letal. Po dogovoru med vlado in protestniki bo lahko skupno 88 letal pristalo na ostalih tajskih letališčih, od koder naj bi nato z njimi odletelo vsaj nekaj od več tisoč potnikov, ki so zaradi protestov obtičali na letališčih.
Tajske oblasti so ocenile, da bodo za repatriacijo 100.000 tujih turistov, ki so zaradi protestov podaljšali svoje počitnice, za potrebovali vsaj teden dni. Zapletajo se tudi razmere na letališčih, saj je v hotelih okoli letališč že zmanjkalo sob, prenekaterim turistom pa tudi že zmanjkuje denarja. "Tako smo utrujeni, nihče nam ne pomaga," se je pritožil 25-letni iranski turist, ki mu je že zmanjkalo denarja in svojo usodo primerja z junakom iz filma Terminal, ki je več mesecev živel na nekem letališču.
Italijanski letalski prevoznik Alitalija je že napovedal, da bo za italijanske turiste, v državi jih je nekaj več kot 700, organiziral zračni most.
Zaradi protestov tajski turizem izgublja dobrih 64 milijonov evrov na dan, tajska vlada pa svari, da bi zmanjšano število turistov prihodnje leto lahko ogrozilo milijone delovnih mest.