V preiskavi so preverjali vpletenost enajstih ljudi, za peterico sedaj želijo najhujšo kazen. Kmalu za tem so iz Washingtona sporočili, da so uvedli sankcije zoper 17 Savdijcev, domnevno vpletenih v smrt novinarja Hašodžija. Med njimi sta tudi tesna sodelavca prestolonaslednika, Savd Al Kahtani in Maher Mutreb, pa tudi Mohamed Alotajbi, generalni konzul na savdskem konzulatu v Istanbulu.
Preberite še: »Svojemu šefu« sporočite, da smo izvršili dejanje
Savdski državni tožilec je zatrdil, da je nekdanji namestnik vodje obveščevalne službe Ahmed al-Asiri odšel v Istanbul, da bi se pogajal o Hašodžijevi vrnitvi v Savdsko Arabijo, nato pa je naročilo za umor odredilo vodstvo savdskega veleposlaništva v Turčiji.
Savdijci zavračajo mednarodno preiskavo
Preiskovalci iz drugih držav sicer trdijo, da so Hašodžija zagotovo ubili z vedenjem savdskega prestolonaslednika Mohameda bin Salmana, vendar pravih dokazov nima nihče. Savdski zunanji minister Adel al Džubeir je danes zavrnil turški poziv k mednarodni preiskavi umora. Izpostavil je, da ima Riad svoj preiskovalni organ in da bo zavrnil neodvisno preiskavo. »Gre za pravni postopek in je kot tak v rokah savdskega pravosodja,« je dodal po poročanju AFP.
Hašodži je izginil 2. oktobra, potem ko je na savdskem konzulatu poskušal urediti papirje za poroko s turško zaročenko. Savdska Arabija je sprva trdila, da je 59-letni novinar stavbo zapustil živ, nato so priznali umor in aretirali več oseb.