V Washingtonu o tem, kdo je organizator napadov, nočejo govoriti, v Seulu pa so s prstom pokazali na severno sosedo. V torek je časnik Washington Posta na prvi strani oglaševal, da bo na svojih spletnih straneh v živo prenašal zadnje slovo od popevkarskega zvezdnika Michaela Jacksona, ki ga bodo spremljale zadnje novice, komentarji in številne podrobnosti iz življenja preminulega »kralja popa«. A ko so bralci poskušali priti na spletne strani tega dnevnika, so brskalniki mleli v prazno, po daljšem vztrajanju pa jih je pričakalo sporočilo, da internetne strani Washington Posta prenavljajo. Včeraj so priznali, da so bili ena od številnih žrtev zombijevskega napada.
Ta se je začel v soboto, ko so bile med tarčami najprej spletne strani ameriške tajne službe, prometnega in finančnega ministrstva, nekatere pa je spletno »bombardiranje« tako prizadelo, da nekaj dni sploh niso delovale. Potem so se napadi razširili, saj je botnet med drugim napadel tudi Belo hišo in obrambno ministrstvo, ameriško pošto, newyorško borzo in Nasdaq, banko USB, državni radio Voice of America in največjo spletno knjigarno na svetu Amazon.
»Vse skupaj je videti kot zelo dobro organizirani napad, v katerega je vključeno veliko računalnikov. Ne vemo pa, kdo ga je organiziral,« je neimenovani visoki državni uradnik izjavil za Washington Post. Iz družbe Keynote Systems, ki skrbi za 40 ameriških vladnih spletnih strani, so sporočili, da so njihove stranke doživele pravo invazijo. »To je bilo zelo čudno. Česa takšnega običajno ne vidiš. To, da napadi trajajo tako dolgo in da so tako uspešni pri sesuvanju strani, veliko pove tako o obrambnih sposobnostih napadenih kot o resnosti napada,« je izjavil Ben Rushlo, ki vodi oddelke internetnih tehnologij pri tej družbi.
Podobne napade so v zadnjih dneh doživeli tudi v Južni Koreji, kjer so bile med 13 žrtvami tudi spletne strani predsednika in obrambnega ministrstva. Tiskovna predstavnica južnokorejske agencije za informacijsko varnost Ahn Jeong-eun pravi, da so napadi v ZDA in Južni Koreji povezani, južnokorejska obveščevalna služba pa je za napade obtožila svoje severne sosede. Strokovnjaki v Seulu dvomijo, da bi bila obubožana Severna Koreja zmožna narediti kaj takšnega, opozicijski socialisti pa so oblasti obtožili, da hočejo še bolj zaostriti odnose med sosedama.