V enem od newyorških domov za ostarele je v nedeljo umrl najstarejši moški na svetu, 111-letni poljski priseljenec Alexander Imich. Upokojeni kemik in parapsiholog je 111 let dopolnil 4. februarja. Aprila mu je naziv najstarejšega moškega na svetu podelil gerontološki raziskovalni inštitut iz Kalifornije, na začetku maja pa še Guinnessova knjiga rekordov. Takrat ga je v starosti prekašalo 66 žensk, od katerih najstarejša, japonska državljanka Misao Okawa, šteje 116 let.
Guinnessova knjiga svetovnih rekordov opisuje Imichovo dolgo in polno življenje, med katerim se je boril proti boljševiški revoluciji in preživel holokavst, preden je leta 1951 iz Sovjetske Zveze skupaj z ženo imigriral v ZDA. »Kako neverjetno življenje je imel dr. Imich: kot najstnik se je boril proti boljševikom, si v dvajsetih letih prislužil doktorski naziv, preživel sovjetsko delovno taborišče, zaradi nacistov izgubil velik del družine, pozneje pa imel uspešno kariero kot kemik in parapsiholog,« je povedal urednik Guinnessove knjige rekordov Craig Glenday. »Tako izredno dolgo in bogato življenje priča o dobrih genih, zdravem življenjskem slogu in pozitivnem mišljenju. Dr. Imich je navdih za vsakogar, ki želi kar najbolj izkoristiti svoj omejeni čas na Zemlji.«
Imichov dolgoletni prijatelj Michael Mannion je prepričan, da sta k njegovi visoki starosti prispevali velika vedoželjnost in sposobnost, da vsako prepreko spremeni v nekaj pozitivnega. »Te lastnosti so bile vidne celo v zadnjih tednih in dneh njegovega življenja,« pravi. Leta 1995, ko je bil star 92 let, je tako uredil zbornik Neverjetne zgodbe o paranormalnem, pri 93 letih pa se je vpisal v triletni program o samozavedanju in samozdravljenju.
Na vprašanje ene od ameriških televizij o skrivnosti dolgega življenja je Imich nekoč odgovoril: »Ne vem, preprosto nisem umrl prej. Ne vem, kako se je to zgodilo.« V drugih intervjujih pa je svojo dolgoživost pripisal dejstvu, da s ženo, slikarko in terapevtko, ki je umrla leta 1986, nikoli nista imela otrok. Poleg tega je menda tudi redno telovadil, zmerno jedel in nikoli ni pil alkohola. Časnik New York Times je zapisal, da je v oporoki svoje telo zapustil medicinskim raziskavam.