Štiri poslanska mesta je prejela stranka, ki se je pred volitvami ločila od Wadove Demokratske stranke Senegala (PDS), preostalih 15 sedežev pa si bodo razdelile manjše stranke. Še na prejšnjih parlamentarnih volitvah leta 2007 je PDS skupaj z manjšimi zaveznicami prejela kar 131 od 150 mandatov. Volilna udeležba je bila nizka, le 36,6-odstotna.
K zmagi je Sallovi stranki verjetno pomagal tudi nedavno sprejeti reformni paket, s katerim so se znižale cene osnovnih živil. V okviru varčevalnih ukrepov je bilo poleg tega zaprtih 59 državnih agencij in uradov, ki jih prebivalci vidijo kot del razbohotenega državnega aparata.
Petdesetletni Sall, veliki zmagovalec letošnjih predsedniških volitev konec marca, je sicer najmlajši predsednik te zahodnoafriške države. Šestosemdesetletni Wade se je na marčevskih volitvah potegoval za še tretji predsedniški mandat, a neuspešno, njegova kandidatura pa je v državi sprožila krvave nemire.
Letošnje parlamentarne volitve bi morale potekati že 17. junija, a se je Sall odločil, da potrebujejo za pripravo več časa. Pred tem je bil v Senegalu sprejet nov zakon, ki zahteva enakopravno zastopanost žensk na kandidatnih listah.
Večinsko muslimanski Senegal z dobrimi 12 milijoni prebivalcev - od tega je volilnih upravičencev manj kot pol - velja za eno najstabilnejših demokracij v Afriki in je edina zahodnoafriška država, ki od pridobitve neodvisnosti od Francije leta 1960 ni doživela državnega udara, še piše STA. Vendarle pa vedno znova prihaja do nemirov v separatistični regiji Casamance med Gambijo in Gvinejo Bisao.