Hrvaški minister za notranje zadeve Tomislav Karamarko pa medtem ostaja optimističen. »Predpostavljamo, da je Antonia Bilić živa, sam v to verjamem, kljub temu pa še vedno preiskujemo reko Krko, v primeru - Bog ne daj - da se je zgodilo najhujše,« je povedal Karamarko.
Družina išče Antonio s pomočjo Facebooka in plakatov po vsej Evropi
»Splitin poliisi etsii edelleen Drnišin alueella kadonnutta 17-vuotiasta Antonia Bilić«, tako v finščini zveni obvestilo o pogrešani mladi Drnišanki. Finščina je le eden od desetih jezikov, v katerem družina Bilić nadaljuje z iskanjem svoje hčere. Pri prevajanju v tuje jezike družini pomagajo profesorji jezikov, vladne in nevladne organizacije po vsej Evropi.
Obvestilo o pogrešanem dekletu so objavili tudi na facebooku. V turščini, portugalščini, češčini, madžarščini, ruščini, nemščini, italijanščini, bolgarščini in angleščini prosijo vse, ki so pripravljeni pomagati, da obvestilo posredujejo naprej. Ob tem so navedli podatke o Antoniini višini, barvi oči in las ter o obleki, ki jo je nosila na dan izginotja.
Lepljenje letakov po Evropi
Družina Bilić se za pomoč pri iskanju dogovarja tudi s sindikatom prevoznikov, da bi lepili letake in plakate vzdolž cestnih odsekov po Evropi - od Turčije do Rusije.
Tako so se odločili, ker ne zaupajo Draganu Paravinji, ko je priznal, da je dekle zadavil in njeno telo odvgel v jezero Brljan na reki Krki, verjamejo pa, da je Antonia še živa.
Mati dekleta dodaja, da bodo vztrajali do konca, povezali pa se bodo tudi z avstralsko družino Britt Lapthorne, ki je brez sledu izginila 18. junija 2008 v Dubrovniku, njeno truplo pa so nato našli osemnajst dni kasneje v morju.
Včeraj so izsušili jezero Brljan, kamor naj bi domnevni morilec odvrgel njeno truplo, vendar preiskovalci niso odkrili ničesar, kar bi jim pomagalo pri razrešitvi skrivnosti.