Ameriške državljane v Siriji so poleg tega na veleposlaništvu opozorili, naj se izogibajo prizoriščem protestov in okolici veleposlaništva, sporočili pa so še, da je začasno zaprta tudi ameriška šola v Damasku. Septembra 2006 je bilo v napadu na veleposlaništvo ZDA ubitih 12 ljudi.
"Kolonialisti poslušajte, sirskega naroda ne boste nikoli spravili na kolena!" medtem vzklikajo protestniki v središču Damaska. Protestniki so opremljeni s sirskimi zastavami in napisi, kot je "Ameriška demokracija - umor civilistov v Abu Kamalu", območju ob sirsko-iraški meji, kjer so ameriški vojaki v nedeljo izvedli svojo operacijo.
Damask trdi, da je bilo v omenjenem napadu ubitih osem civilistov, med njimi otroci. Neimenovani predstavnik Washingtona je nasprotno izjavil, da je bilo tarča operacije vodstvo mreže, ki je v Irak tihotapila orožje in borce, sicer pa tako State Department kot Pentagon incidenta uradno ne komentirata. Sirija je zaradi po njenem barbarskega dejanja ZDA v torek tudi protestirala pri Varnostnem svetu ZN.
Washington je Sirijo leta 2004 obtožil, da pomaga upornikom v Iraku in šiitskemu gibanju Hezbolah v Libanonu, ter uvedel sankcije proti njej. Po atentatu na libanonskega premiera Rafika Haririja leta 2005, za katerim naj bi stala Sirija, so ZDA tudi odpoklicale svojega veleposlanika iz Damaska in svojo diplomatsko prisotnost znižale na raven odpravnika poslov.