Po dvournem srečanju sta pogovore označila za vsebinske. »Pogovorila sva se tudi o zgodovini dvostranskih odnosov, sedanjem stanju in njihovem nadaljnjem razvoju,« je po srečanju še dejal ruski predsednik.
Kim pa je povedal, da sta izmenjala stališča o vseh zadevah skupnega interesa in o vseh glavnih težavah. Izrazil je še upanje, da bodo pogovori med stranema še naprej tako plodni in konstruktivni kot doslej. Podrobnosti pogovorov voditelja nista razkrila.
Pogovori med voditeljema so po poročanju ruske tiskovne agencije Tass trajali dvakrat dlje od predvidenih 50 minut.
Putin in Kim sta se srečala v ruskem mestu Vladivostok na skrajnem vzhodu Rusije, kamor je Kim v sredo, dan pred Putinom, pripotoval z vlakom, nato pa je v značilnem spremstvu varnostnikov, ki tečejo ob avtomobilu, odpotoval do dvorane srečanja v univerzitetnem kampusu. Kim je na srečanje prispel dobre volje in poln upanja na uspešne pogovore, navajajo tuji mediji.
Osrednja točka pogovorov je jedrska razorožitev, prav tako si Kim želi podpore po propadlih pogovorih z ZDA.
Težko pričakovano srečanje
Okoli 300 akreditiranih novinarjev je pričakovalo voditelja, ki sta se rokovala pred sedmo silo in nato sedla k pogovorom.
Tuji poznavalci srečanje označujejo za priložnost, da se Severna Koreja pohvali z močno zaveznico, potem ko so propadli pogovori z ameriškim predsednikom Donaldom Trumpom februarja letos v Hanoju. Severna Koreja je za propad pogovorov obtožila ameriškega zunanjega ministra Mika Pompea, češ da govori neumnosti, zato so tudi zaprosili za zamenjavo. Uradni Pjongjang s srečanjem z Rusijo tudi sporoča svetu, da ekonomska prihodnost ni odvisna le od ZDA.
Nazadnje je bil na obisku v Rusiji Kimov oče Kim Džong Il leta 2011.