Živali umirajo od lakote

V živalskem vrtu na severovzhodu Kitajske so odkrili množično grobišče in v njem trupla skoraj 50 živali, ki so poginile zaradi lakote. Med trupli so tudi tista ogroženih vrst živali, kot so beli levi in beli tigri.

Objavljeno
31. marec 2010 13.59
Na svetu živi še približno 200 belih tigrov
Ba.P.
Ba.P.
Peking - Odkritje je znova opozorilo na katastrofalne pogoje v kitajskih živalskih vrtovih. Le tri tedne pred tem odkritjem so policisti v Šejangu povedali, da preiskujejo primer okoli 36 živali, ki so domnevno poginile zaradi lakote, saj je živalskemu vrtu zmanjkalo denarja, da bi jih hranili.

Zaprli so ga po tem, ko je poginilo 13 ogroženih sibirskih tigrov, njihove kosti pa so menda uporabili za proizvodnjo posebne pijače, ki jo kitajski moški uživajo za večjo plodnost. Deli tigrov, kot so spolni organi in kosti, so namreč v kitajski tradicionalni medicini že dolgo znani kot sredstva za povečevanje spolne sle in zdravljenje različnih bolezni.

Zang Xinru, direktor oddelka za hranjenje živali v živalskem vrtu Harbin, je povedal, da so režim hranjenja živali spremenili že leta 2007, da bi privarčevali denar. Leve in tigre so tako hranili s piščančjim mesom in kostmi, s katerim so deloma želeli nadomestiti goveje in ovčje meso, nekateri pazniki pa so živali hranili celo z rogljički, namesto z mesom. Predstavnica živalskega vrta, ki ni želela biti imenovana, je govorice zanikala in povedala, da so vse živali umrle zaradi starosti ali bolezni.

Na Kitajskem je sicer več kot 200 živalskih vrtov, a le tisti največji v Pekingu in Šanghaju so deležni državne finančne pomoči.