SMS nadzor nad otroki

GPS tehnologija, ki omogoča sledenje na vsakem koraku, je dobrodošla predvsem za starše, ki želijo biti ves čas na tekočem, kje se nahajajo njihovi otroci. Problem je v tem, da otrok posredovanje informacij lahko kadarkoli prekine.

Objavljeno
21. maj 2009 11.08
Tatova sta misleč,da kradeta gsm telefone ukradla gps aparate, ki so oliciji izdali natančno lokacijo ukradenih naprav.
Ka. Ž.
Ka. Ž.
Seattle - Možnost, da v vsakem trenutku veste, kje se nahaja vaš otrok, partner ali prijatelj in da to dejansko vidite na zemljevidu, je zelo mamljiva. Nova GPS tehnologija namreč omogoča lastnikom mobitelov, da vsak trenutek lahko sledijo svojim najdražjim.

Vse cenejši čip

GPS je z dneva v dan cenejši in vedno več mobilnikov je opremljenih s to tehnologijo. Podobno uslugo je razvil tudi Google, ki s pomočjo svojih zemljevidov in posebne aplikacije omogoča natančen vpogled, v kateri ulici se nahaja vaš prijatelj ali otrok. Ker za tovrstno storitev potrebujete dostop do interneta, aplikacija še ni zaživela v polnem razmahu.

Tehnologija se razvija dalje in tako je družba Glympse iz Seattla odkrila način, kako preko tehnologije GPS ugotoviti, kje se nekdo nahaja.

Vsak uporabnik Glympsea lahko prijatelju pošlje kratko sporočilo s povezavo na zemljevid, kjer je označen njegov trenutni položaj. Prek računalnika je premikanje mogoče spremljati v realnem času, medtem ko je na mobilnem telefonu stran potrebno večkrat osvežiti, da vidimo trenutno lokacijo.

Koristnejše je zaupanje

Za starše, ki bi v vsakem trenutku želeli vedeti, kje so njihovi otroci, pa je aplikacija pomanjkljiva predvsem zato, ker otrok pošiljanje informacij o svoji lokaciji lahko kadarkoli prekine. Res pa je, da se lokacija zabeleži ob vsakem poslanem kratkem sporočilu, zato se otrok ne more izgovoriti, da se nahaja drugje, kot v resnici.

Psihologi na drugi strani, nad novim izumom niso najbolj navdušeni. Bolj kot to, da neprestano sledimo svojemu otroku, je namreč pomembno medsebojno zaupanje. Otroci, ki nimajo zaupanja staršev, so namreč pogosteje nagnjeni k rizičnemu vedenju, pravijo psihologi.