Ljubljana – V zadnjem letu ali dveh se je vrsta slovenskih podjetnikov odločila prodati podjetje, še nekaj takšnih poslov pa se napoveduje. Joc Pečečnik je brez dlake na jeziku povedal, da po načrtovani prodaji ne bo delal nič, večine lastnikov podjetij pa podjetniška vnema tudi potem ne mine.
Kupnina in zaposleni
Prepričan je, da bi morali imeti enak cilj tudi upravljavci državnih naložb. »Pri prodaji podjetij v državni lasti ne bi smel biti osnovni cilj iztržiti najboljšo ceno, temveč iskati lastnike iz okolij, ki so kulturno in poslovno bolj razvita od nas, lastnike, ki so sposobni na podlagi dokazanih izkušenj še hitreje in še bolj kakovostno razvijati podjetje in povečevati njegov trg,« je dejal.
Za prodajo svojega podjetja se je odločilo že nekaj uspešnih Slovencev. Preverili smo, zakaj prodajajo svoja podjetja in kaj bodo počeli potem? Jih bo denar uspaval in se bodo odločili za ležerno počivanje na eksotičnih obalah ali jih bo delovna vnema vendarle gnala novim izzivom naproti?
Članek Bogataši prodajajo svojo srebrnino bomo objavili v jutrišnjem Delu in na spletni strani Delo.si













