»Moja politična kariera je dolga 20 let. Elektorji in župani občin me dobro poznajo, moji rezultati so znani in vidni. Vsi vedo, da sem se vedno pošteno boril za Slovenijo, Štajersko in moj Maribor. Prejšnji mandat državnega svetnika sem izgubil po krivici. V Sloveniji je treba spoštovati ustavo in pravo. Če se ju bo, sem prepričan, da bodo politiki, ki nosijo odgovornosti, imeli lažje delo.«
Franc Kangler, po novem spet državni svetnik, v Večeru o tem, zakaj ga rezultat ni pretirano presenetil.
»Ko smo hodili po terenu,
»Ne vem, zakaj Šamieh ne želi tega statusa urediti na Hrvaškem. Gre za članico EU, ki naj bi spoštovala človekove pravice. Nenazadnje gre vsako leto milijon Slovencev na Hrvaško.«
Karl Erjavec, zunanji minister in predsednik Desusa, v Dnevniku o beguncu, ki bi si za vzor lahko vzel milijon turistično razpoloženih Slovencev.
»Da imamo Slovenci težave s samopodobo, lahko vidimo tudi po tem, da ves čas nihamo med občutkov večvrednosti in manjvrednosti. Za tiste osebe, ki nimajo zgrajene trdne identitete, je značilno, da se zapletejo v nezdrave odnose, kjer njihovo samopodobo določa podrejanje ali nasprotovanje drugemu. Podoben vzorec lahko opazimo v slovenski politiki.«
Peter Praper, klinični psiholog in psihoterapvt, v Mladini o tem, zakaj se naši politiki radi podrejajo Bruslju.