Nepreslišano

Tedenska prežvekovanja.

Objavljeno
08. december 2017 14.43
Posodobljeno
11. december 2017 11.00
Na sliki Dimitrij Rupel ob 25-letnici mednarodnega priznanja Slovenije v Ljubljani, 13. januar 2017 [Ljubljana,Dimitrij Rupel,portreti,obletnice,okrogle mize,mednarodno priznanje Slovenije]
Ozadja
Ozadja
»Če bi sodil po izkušnjah iz Kopra, bi lahko mirne duše ocenil, da v tako okolje noben normalen investitor ne bi nikoli vložil niti centa. ... Veseli me dejstvo, da Popovičeva ravnanja v Sloveniji vendarle niso pravilo, temveč odklon, so pa brez dvoma žalitev za državo.«

Milan Mandarić, srbsko-ameriški poslovnež in predsednik nogometnega kluba Olimpija, v Financah o izjemah, ki ne potrjujejo pravila.

»Dobro delo posameznega državnega svetnika nikakor ne pomeni zagotovila za ponovno izvolitev, saj imajo večjo težo drugi dejavniki, kot sta lobiranje in skrito dogovarjanje.«

Zoran Božič, državni svetnik v iztekajočem se mandatu, v Dnevniku o tem, da je bolje delovati po vogalih kot v državnem svetu.

»Gre za idejo, za katero pa ne vem, ali se bo obnesla. ... Radi bi zbrali nekaj pametnih ljudi, da bi ta Slovenija naredila kakšen korak naprej.«

Dimitrij Rupel, prvi slovenski zunanji minister, v Večeru o morda novi stranki Lista 88. Če se bo le zanjo našlo dovolj pametnih ljudi ...

»Res je, da sem bil neformalno vprašan, ali bi me zanimalo vodenje Luke Koper. Ampak v Luki Koper trenutno ni pogojev za moj način dela in me to mesto ne zanima. Z velikimi črkami napisano in s tremi klicaji. Je pa to, da so me povabili, dobra priložnost za razmislek o vodenju državnih podjetij. V pogovorih sem dobil občutek, da se išče apolitičnega kandidata, ki bi stvari začel spreminjati.«

Andrej Božič, nekdanji generalni direktor Steklarne Hrastnik, ki zdaj skrbi za strateški razvoj celotne skupine, v Delu o tem, da se primorske zdrahe ne ujemajo z njegovim načinom dela.