Utrinki

Tedenska prežvekovanja

Objavljeno
02. avgust 2015 19.01
Posodobljeno
03. avgust 2015 06.00
Karl Erjavec. Podpis sporazumov. Srečanje predsednika Vlade Republike Slovenije Mira Cerarja in predsednika Vlade Ruske federacije Dmitrija Medvedjeva v Ljubljani, 27. julija 2015
Ozadja
Ozadja
»Očitno imajo nekateri interes zrušiti ministra za zunanje zadeve.«

Je bil odgovor Karla Erjavca na očitke, da ni ukrepal proti veleposlanici v Parizu Veroniki Stabej, ko so odkrili nepravilnosti. Pričakovan in najbolj enostaven neargument.

»Razkritje spornega ravnanja dr. Logožarja v odnosu do študentke leta 2008 me je močno pretreslo. Zaradi resnosti situacije sem prekinil tudi dopust. Dr. Logožar velja za strokovnega in delavnega sodelavca. Vendar zame kot rektorja Univerze v Mariboru ni pomembnejše stvari, kot da zaščitim ugled in integriteto univerze na vseh nivojih njenega delovanja.«

Mariborski rektor prof. Igor Tičar je pozval dr. Klavdija Logožarja, naj odstopi kot dekan ekonomske pravne fakultete. Za takšen sklep je potreboval (bil je sicer na dopustu) pet dni. Pravi, da mora zaščititi ugled na vseh ravneh delovanja univerze. Toda pozval ga je le k odstopu z dekanskega položaja, nič pa nismo slišali o drugih posledicah. Za ugled univerze naj bi skrbeli ne le dekani, temveč tudi profesorji.

»Če ne bi bilo generala Rudolfa Maistra, nam na Štajerskem ne bi bilo slabo, spadali bi pod Avstrijce, plače bi bile dobre, življenje boljše ... Aja, pa po firmah bi iz pisarn gledali pa se Hrvatom drli 'halo du jugo'. Zdaj se pač Avstrijci nam derejo.«

Igor Marinič, predsednik podmladka SDS v Šentilju, kraju, ki je še posebej ponosen na Maistra, očitno odstopa od strankine domoljubne politike. Ker je Marinič eden možnih bodočih upov stranke, se sprašujemo, ali Janez Janša ve, da bi ta mladenič z veseljem odstopil del slovenskega ozemlja Avstriji. Za nekaj evrov več pri plači.

»Pogosta obiskovalka psihiatrične ambulante je ženska, stara več kot 50 let, ki ima za sabo več kot 20 let delovne dobe v istem podjetju, prizadevna, izkušena, vendar v sedanjem življenjskem ciklu nekoliko počasnejša, kot je bila prej, se slabše prilagaja in jo izpodrivajo mlajši kolegi.«

Realnost, s katero nas je seznanila psihiatrinja prof. Vesna Švab. Iz nje se lahko marsikaj naučijo tudi mladi.

»Sindikalista Semoliča bi z veseljem podprl v njegovi zahtevi po zvišanju minimalne plače, če bi rekel, da bo šel ves dvig v žep delavca. Vendar tega ne bo nikoli rekel.«

Te besede Marjana Mačkoška, predsednika gospodarske zbornice, bomo razumeli kot poziv. Gospod Semolič, zdaj ste na vrsti vi.

»Napaka se seveda lahko še vedno pripeti, pomembno pa je, da se prepreči ponavljanje podobnih napak v prihodnje. Nevarno je zdravljenje v bolnici, v kateri poročajo, da niso imeli nobene napake ali zapleta.«

Tega se zaveda Miran Rems, kirurg in strokovnjak za kakovost v zdravstvu. Ne pa tudi vodilni v nekaterih večjih bolnišnicah, od katerih kar naprej poslušamo, da niso nič krivi.