Zapleti s subvencioniranjem prevoza dijakom in študentom ter novi rezi v šolski proračun so le še en argument v prid tistim, ki verjamejo, da vlada, kljub drugačnim zagotovilom, ne da prav dosti na položaj mladih. Izid Revoltirane ankete kaže, da temu pritrjuje tudi večina javnosti.
Tokrat smo vas spraševali, ali menite, da so mladi dovolj visoko na lestvici vladnih prioritet. Skoraj dve tretjini udeležencev menita, da ni tako, mačehovski odnos države do tega dela populacije pa po njihovo današnji mladini grozi z dolgoročno brezperspektivnostjo, ki bi nedvomno usodno zaznamovala kratkoročni in srednjeročni razvojni potencial Slovenije.
Nasprotno, da je vlada vendarle zvesta svojim zagotovilom o skrbi za prihodnost mladih generacij, verjame slabih 15 odstotkov anketirancev, po mnenju katerih so vladni ukrepi sicer zadostni, le njihovega učinka da v trenutnih kriznih razmerah ne gre pričakovati čez noč. Nekaj več kot petina (22 odstotkov) udeležencev ankete pa meni, da mladi sploh ne bi smeli biti na vladini prioritetni listi, češ da si ne zaslužijo prednostne obravnave v primerjavi z drugimi deli populacije.
Poletno glasovanje
Po sredini odločitvi ustavnega sodišča je postalo jasno, da bodo izredne državnozborske volitve, ki jim je botroval padec vlade Alenke Bratušek, vendarle 13. julija, se pravi sredi počitnic. V novi Revoltirani anketi vas zato sprašujemo, komu bo po vašem mnenju poletno glasovanje najbolj koristilo. So to uveljavljene stranke? Ali predvsem desnica, ki slovi po discipliniranosti svojih volivcev? Morda novinke na političnem parketu na čelu s Stranko Mirana Cerarja, ki trenutno (še?) jaha na valu popularnosti? Glasujte v anketi, ki vam bo na naši spletni strani dostopna do prihodnjega četrtka, in utemeljite svoj odgovor.