ATP: Đoković spet tretji, vroči Davidenko že šesti

Švicar Roger Federer je še vedno na vrhu teniške lestvice ATP pred Špancem Rafaelom Nadalom, ki je v nedeljo izgubil finale mastersa v Šanghaju proti Rusu Nikolaju Davidenku.

19. oktober 2009 12.27
P. Z./STA
P. Z./STA
Ljubljana - Nikolaj Davidenko je po lestvici napredoval za dve mesti in je zdaj šesti. V "top 3" se je vrnil tudi Srb Novak Đoković, zmagovalec turnirja v Pekingu.

Šesti nosilec Davidenko je zmago na Kitajskem slavil po dveh nizih s 7:6 (3) in 6:3 ter Rafaela Nadala dodal seznamu šanghajskih "žrtev", kamor sodi tudi Đoković, ki ga je Rus izločil v polfinalu.

Najboljši slovenski teniški igralec na svetovni lestvici ostaja Blaž Kavčič, ki je v polfinalu teniškega turnirja serije challenger ATP z nagradnim skladom 75.000 dolarjev v Boliviji s 6:7 (5), 6:4 in 1:6 izgubil proti domačemu igralcu Ramonu Delgadu.

A kljub porazu si je Kavčič nabral nov kupček točk za lestvico in tako napredoval na 134. mesto, kar je le dve mesti slabše od njegove najboljše uvrstitve na lestvici ATP v karieri, ki je bila 132. mesto avgusta letos. Kavčiču sledi Grega Žemlja na 154. mestu, Luka Gregorc je 271., Janez Semrajc 329., Aljaž Bedene pa 410.

Kuznjecova pred Venus, Srebotnikova že 432.

Pri ženskah je Američanka Serena Williams, ki se je pred tednom spet zavihtela na vrh teniške lestvice WTA, tam tudi ostala. Rusinja Svetlana Kuznjecova se je prebila med najboljšo trojico, tik za številko 2, rojakinjo Dinaro Safino.

Velik padec po lestvici je doletel nekdaj prvo damo slovenskega tenisa Katarino Srebotnik, ki je 432. Med najboljšo deseterico drugih sprememb ni bilo. Najboljša slovenska igralka ostaja Polona Hercog na 72. mestu, Maša Zec Peškirič je napredovala na 117. mesto, sledijo pa Andreja Klepač na 260., Tadeja Majerič na 296. in Petra Rampre na 399. mestu, preden je moč najti Srebotnikovo.

Slednja, ki je konec tedna v Linzu v paru z Nemko Anna-Leno Grönefeld osvojila turnir v Linzu, je z 239. padla kar na 432. mesto.