F1: VN Indije Vettlu

Nemec Sebastian Vettel nadaljuje z odličnimi rezultati v letošnji sezoni, konkurenco si je podredil tudi v Indiji.

30. oktober 2011 09.46
30. oktober 2011 12.55

New Delhi - V državi, kjer je najpopularnejši šport kriket, so organizatorji izpeljali prvo dirko za VN Indije. Približno 70.000 gledalcev je videlo slavje Nemca Sebastiana Vettla, ki je zmagal že enajstič v sezoni.

Nemec je štartal kot prvi in svoje vodstvo v prvem ovinku tudi ubranil. Na drugem mestu je dirko zaključil Jenson Button, ki je večino dela opravil že na štartu, ko se je s petega mesta prebil na drugo. Tretji je bil Španec Fernando Alonso, ki mu je z odlično taktiko postankov v boksu uspelo prehiteti Marka Webbra.

Največji osmoljenec VN Indije je dirkač Ferrarija Felipe Massa. Brazilec je bil naprej udeležen v trčenje z Lewisom Hamiltonom v 25. krogu, zaradi katerega je dobil kazen vožnje skozi bokse. Osem krogov kasneje je Massa moral na nov postanek v bokse, ko je zlomil nos dirkalnika in posledično padel na 11. mesto. Brazilec je dirko zaključil v 35. krogu, ko je preširoko odpeljal enega izmed ovinkov in zlomil obeso dirkalnika, zaradi česar ni mogel nadaljevati.

Domače navijače je z devetim mestom razveselil Adrian Sutil, ki je svojemu moštvo Force India priboril dve točki, medtem ko je Indijec Narain Karthikeyan zasedel 17. mesto in ostal brez točk.

Naslov svetovnega prvaka si je že zagotovil Sebastian Vettel, za laskavi naziv svetovnega podprvaka pa se borijo še štirje dirkači, med temi najbolje kaže Britancu Jensonu Buttonu.

Vettel z mešanimi občutki

Nemški dirkač Sebastian Vettel se je po dirki spomnil tudi na tragično preminulega dirkača ameriške formule Indy Dana Wheldona in motociklista Marca Simoncellija. »Zelo sem ponosen, da sem prvi zmagovalec velike nagrade Indije, vendar pa imam ob tem mešane občutke, saj je bil vsakdo, ki ljubi motošport, pretresen zaradi dveh tragičnih nesreč v zadnjih tednih. Naše misli so z njima in še zlasti z njihovima družinama,« je še dejal Vettel.

Wheldonu in Simoncelliju se je poklonil tudi Jenson Button, ki je v njun spomin nosil črn trak. »Za nami je zelo težak teden. Menim, da bi morali to prvo VN Indije posvetiti njunemu spominu,« je povedal Britanec.

Sebastianu Vettlu pred zadnjima dirkama sezone ne manjka izzivov. Nemca, ki si je v soboto privozil že 13. pole position sezone, loči le še en pole position od rekorda Nigela Manslla iz leta 1992, ko je Britanec osvojil 14 najboljših štartnih položajev.