Gajser tretji v Braziliji

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na preizkušnji svetovnega prvenstva v brazilskem Trinidadeju osvojil tretje mesto.

08. september 2014 01.12
G. L., Delo.si

Brasilia - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na predzadnji postaji letošnje sezone v razredu MX2 osvojil tretje mesto, potem, ko je bil po prvi vožnji osmi, drugo vožnjo pa je bil najhitrejši. Zmagal je Francoz Romain Febvre.

Gajser se je v Braziliji še enkrat več izkazal in tej uspešni sezoni dodal še eno odlično uvrstitev. V prvi vožnji je bil osmi, slavil je Nizozemec Glenn Coldenhoff, zato pa je v drugi premagal vse tekmece. Šest sekund je za njim zaostal Francoz Dylan Ferrandis, še tri več pa njegov rojak Febvre. Ti trije dirkači so bili tudi na vrhu skupnega seštevka dirke, le da je zmagal Febvre s 45 točkami pred Ferrandisom s 44, tretji Gajser jih je zbral 39.

Z novim kupom točk se je še utrdil na petem mestu skupnega seštevka SP, v katerem sicer vodi Nizozemec Jeffrey Herlings, ki ima skupno 594 točk, oziroma 110 več kot Gajser.