Ravno nasprotno; dopoldne sta bila najhitrejša »rdeča bika« Max Verstappen in Daniel Ricciardo, popoldne pa je imel Nico Rosberg, ki je na prvem treningu razbil svojega mercedesa W07, le dobri dve desetinki sekunde naskoka pred drugouvrščenim Kimijem Räikkönenom. Tudi sicer se je Ferrari pod žarometi na ulični progi v Marina Bayu predstavil v lepi luči, tako da ne bi bilo nobeno presenečenje, če bi italijansko moštvo ponovilo lanski uspeh na veliki nagradi Singapurja, na kateri sta Sebastian Vettel in Räikkönen osvojila prvo in tretje mesto.
Nemški šampion je imel včeraj tretji in peti dosežek, še boljši vtis pa je zapustil s časi, ki jih dosegal s polnim rezervoarjem, ko se je pripravljal posebej za dirko. Zaradi tega optimistično pričakuje 15. letošnjo preizkušnjo za SP. »To bi moral biti dober kraj za nas. Če bomo vstali s pravo nogo, je pred nami uspešen konec tedna,« je Vettel napovedal nočni spektakel, na katerem se je že štirikrat veselil zmage – v letih 2011, 2012 in 2013 z Red Bullom ter lani s Ferrarijem. Ker je najuspešnejši dirkač te zaradi vročine in velike vlažnosti izjemno težke preizkušnje, ga kličejo tudi »Gospod Singapur«.
Pričakoval je več,
Zaveda se, da doslej v letošnjem prvenstvu ni izpolnil pričakovanj, ki jih do njega gojijo v moštvu iz Maranella, vendar poudarja, da sezone še ni konec. »Pred nami je še nekaj preizkušenj in vemo, da imamo hiter dirkalnik. Zadnje izboljšave na motorju so se v Monzi izkazale za dobre in verjamem, da jih bomo znali unovčiti,« je še dejal Vettel, s katerim – tako kot z Räikkönenom – tokrat še kako resno računajo tudi pri Mercedesu.
»Ferrari je bil že lani tu izjemno močan, zato ne smemo narediti napake in se imeti za favorite,« je opozoril vodja »srebrnih puščic« Toto Wolff, ki možnosti za uspeh jutri pripisuje tudi Red Bullu. Obeta se torej vroč (moštveni) troboj za zmago v Singapurju.













