Gelsenkirchen - Slovenski motokrosistični šampion Tim Gajser je uspešno nastopil na sinočnji ekshibicijski preizkušnji Monster Energy SMX, ekipnem tekmovanju v dvoranskem motokrosu na nogometnem štadionu v Gelsenkirchnu. Na krstni različici te prireditve je zasedba Honde, ki sta jo poleg Gajserja sestavljala še Francoz Gautier Paulin in Rus Jevgenij Bobrišev, s 43 točkami zasedla drugo mesto, zgolj za KTM, katerega barve so branili Nizozemec Jeffrey Herlings, Američan Ryan Dungey in Francoz Marvin Musquin (18 točk). Tretji je bil Kawasaki z 61 točkami.
Dvajsetletni fenomen iz Pečk, novopečeni svetovni prvak v kraljevskem razredu MXGP, je bil v prvi vožnji prepričljivo najhitrejši. Že štartal je najbolje in nato držal vodilni položaj do konca. Tudi v drugo je prepričljivo začel in vodil, nato pa si je privoščil napako pri zaviranju in padel. Potem ko se je pobral, se je scenarij ponovil še enkrat, pri drugem padcu si je tudi rahlo poškodoval ramo, vseeno pa prečkal ciljno črto na 19. mestu. V tretji vožnji je dolgo držal drugo mesto, nato pa predse spustil nekaj tekmecev in končal kot peti.
»Zmagati že v prvi vožnji na novem motorju, CRF 2017, ki je udoben in hiter, je odlično. Naredil sem vse za ekipni uspeh, imel pravi ritem, da bi lahko zmagal med posamezniki, zato sem nekoliko razočaran zaradi padcev. Prvi niti ni bil tako kritičen, po njem sem se bil še sposoben vrniti v igro, drugi je bil precej bolj boleč. Pristal sem namreč na isti rami kot že ob padcu pred pokalom narodov. Vseeno je bila to čudovita izkušnja na štadionu, saj je bila za nas prva tovrstna,« je pojasnil Gajser, njegov moštveni šef Giacomo Gariboldi pa dodal: »Tim je jasno dokazal, da je izjemno hiter tudi na novem motorju. Drugo mesto je lep uspeh za Hondo, zato čestitke tudi Bobbyju in Gautierju.«
V elitni konkurenci je sicer nastopilo 23 dirkačev, med katerimi se je s sedmimi točkami kot najboljši posameznik izkazal Dungey, za njim sta se zvrstila Herlings in Musquin (po 11 točk), medtem ko je Gajser s 25 točkami končal kot sedmi, brez padcev v drugi vožnji pa bi bil resen kandidat tudi povsem za vrh. V Gelsenkirchnu so nastopili tudi vozniki v evropskem pokalu do 125 ccm, izkazal se je slovenski predstavnik Luka Milec s tremi uvrstitvami med deseterico za dve četrti in eno peto mesto. Zmagal je Danec Mikkel Haarup.













