Moto gp: Rossi v Misanu dočakal prvo zmago sezone

Italijan Valentino Rossi je slavil na VN San Marina v Misanu, za njim sta končala Španca Jorge Lorenzo in Dani Pedrosa.

14. september 2014 12.54
14. september 2014 14.44
MOTO-GP-ITALY--MISANO-SMR

Misano - Italijanski dirkač Valentino Rossi (Yamaha) je na trinajsti dirki svetovnega prvenstva v Misanu dočakal svojo prvo zmago v sezoni in poskrbel za silno navdušenje domačih navijačev.

Rossi je z današnjo zmago dosegel še nov rekord, saj je kot prvi dirkač na tekmah svetovnega prvenstva presegel mejo 5000 osvojenih točk.

Na zmagovalni oder sta se uvrstila še Španca Jorge Lorenzo z Yamaho (+1.578) in Dani Pedrosa s Hondo (+4.276).

Izkušeni Rossi je dirko začel s tretjega mesta in se že v prvem krogu prebil mimo rojaka Andree Doviziosa, nato pa v četrtem krogu še mimo vodilnega Lorenza. Italijana je v prvih krogih najbolj ogrožal vodilni v prvenstvu Marc Marquez, nato pa je Špancu v desetem krogu zdrsnilo kolo in je po padcu nadaljeval z zadnjega mesta.

Valentino Rossi je imel po njegovem padcu več kot dve sekundi prednosti pred Lorenzom, kar je bilo dovolj za miren zaključek dirke. Osmoljenec dneva Marc Marquez je končal na 15. mestu.

V skupnem seštevku še naprej vodi Marc Marquez (289 točk), Dani Pedrosa je drugi (215), Valentino Rossi pa tretji (214).

Naslednja preizkušnja bo 28. septembra v Aragoniji.

Potek dirke

Dirka se je začela po željah najhitrejšega v kvalifikacijah, Jorgeja Lorenza, ki je zadržal prvo mesto, za njim pa sta bila Valentino Rossi in Marc Marquez, ki sta pridobila po eno mesto.

Gledalci so imeli že na samem začetku kaj videti. V prvih treh krogih sta za napetost poskrbela Rossi in Marquez, ki sta se borila za drugo mesto. Španec je dvakrat prehitel Italijana, ki pa se je vsakič vrnil na svoj položaj. Že v četrtem krogu je prišlo do spremembe na vrhu, saj je Rossi z odlično vožnjo prehitel vodilnega Lorenza, mimo katerega se je v istem krogu odpeljal še Marquez.

Valentino Rossi in Marc Marquez sta v ospredju začela narekovati svoj ritem, ki mu vidno počasnejši Jorge Lorenzo ni mogel slediti in je v osmem krogu zaostajal za 1,3 sekunde.

V desetem krogu je sledil šok za vodilnega v prvenstvu Marqueza, ki mu je zdrsnilo prednje kolo in je končal na tleh, nato pa je z velikimi težavami zagnal svoj motor in nadaljeval z zadnjega mesta. Vodilni Rossi je z njegovim padcem lahko malce popustil, saj je imel pred drugouvrščenim Lorenzom prednost 2,8 sekunde, Španec pa 3,1 sekunde pred rojakom Danijem Pedroso na tretjem mestu.

Valentino Rossi v zadnjem delu dirke ni imel veliko dela, saj je imel štiri kroge pred koncem prednost 2,8 sekunde in je mirno prečkal ciljno črto, za njim pa Jorge Lorenzo in Dani Pedrosa. Osmoljenec dneva Marc Marquez je končal na 15. mestu.