MotoGP: Lorenzo v Silverstonu prekinil zmagovalni niz Marqueza

Jorge Lorenzo si je na VN Velike Britanije v Silverstonu privozil četrto zmago sezone.

01. september 2013 15.28
Britain Motor Racing

Silverstone - Španski branilec naslova Jorge Lorenzo je slavil na VN Velike Britanije v Silverstonu in s tem prekinil niz štirih zaporednih zmag novinca Marca Marqueza.

Jorge Lorenzo je zmagal s časom 40:52,515, za njim pa sta se zvrstila rojaka na Hondah Marc Marquez (+0,081) in Dani Pedrosa (+1,551).

»To je bila ena izmed mojih najboljših dirk. Že na samem začetku sem si poskušal izboriti prednost, a je bilo nemogoče. Marc me je prehitel tri kroge pred koncem, nato sem en krog peljal za njim in preučeval njegovo vožnjo, nato pa sem ga prehitel na mestu, kjer se je dopoldne ponesrečil. V zadnjem krogu se je znova prebil v ospredje in sem že pomislil, da bom še eno dirko končal na drugem mestu, a mi je kasneje pustil nekaj prostora, kar sem izkoristil,« je povedal Lorenzo.

Mladi Španec Marc Marquez, ki je dobil zadnje štiri dirke in si je včeraj privozil najboljši štartni položaj, si je današnjo drugo mesto privozil navkljub poškodbi rame, ki jo je staknil na dopoldanskem ogrevanju, pri čemer je vse do zadnjega ogrožal zmago Lorenza.

V skupnem seštevku še naprej vodi Marc Marquez (233 točk), drugi je Dani Pedrosa (203) in tretji Jorge Lorenzo (194).

Naslednja dirka bo 15. septembra v San Marinu.

Odličen štart Lorenza

Poškodovani Marc Marquez je dirko začel nekoliko slabše in že pred prvim ovinkom izgubil vodstvo, potem ko ga je prehitel branilec naslova Jorge Lorenzo.

Vodilni Španec je v prvih krogih narekoval ritem na dirki, v ozadju pa je potekal boj za tretje mesto. Na štartu dirke se je na to mesto povzpel Valentino Rossi, ob koncu četrtega kroga pa je bil tretji Dani Pedrosa, za njim pa Stefan Bradl in Alvaro Bautista.

Marquez dvakrat v ospredje

Pred zadnjimi sedmimi krogi je bilo jasno, da bodo o zmagovalcu odločali Jorge Lorenzo, Marc Marquez in Dani Pedrosa, saj je imel slednji pred četrtouvrščenim Alvarom Bautiso že šest sekund prednosti.

Jorge Lorenzo je vodstvo obdržal do osemnajstega kroga, nato pa ga je prehitel poškodovani Marc Marquez. Njegovo veselje je bilo kratko, saj se je branilec naslova že v naslednjem krogu znova zavihtel na prvo mesto. Oba Španca sta se v zadnjem krogu še dvakrat izmenjala v vodstvu, na koncu pa je imel več sreče Jorge Lorenzo.

Redding in Salom zmagovalca v šibkejših razredih

V razredu moto2 je bil najhitrejši domačin Scott Redding (Kalex), drugi je bil Japonec Takaaki Nakagami (Kalex), tretji pa Thomas Lüthi (Suter).

V razredu moto3 je zmagal Španec Luis Salom (KTM), na zmagovalni oder pa sta se uvrstila še rojaka Alex Rins (KTM) in Alex Marquez (Špa/KTM).