Novinec Perez zasenčil Masso in Webbra, hitrejši tudi od Vettla

Tretji dan testiranj moštev formule ena v Barceloni je bil najhitrejši novinec Sergio Perez (Sauber-Ferrari), ki je bil hitrejši tudi od Felipeja Masse na drugem in Marka Webbra na tretjem mestu. Krog Mehičana je bil celo hitrejši od tistega, ki ga je v sredo dosegel aktualni svetovni prvak Sebastian Vettel.

10. marec 2011 19.33
David Osojnik, delo.si
Barcelona - Sergio Perez je bil s časom 1'21.761 najhitrejši tretji dan testiranj v Barceloni in tako končal dvodnevno vladavino moštva Red Bulla. Perez je svoj najhitrejši krog dosegel že zjutraj, ko je v simulaciji kvalifikacij odpeljal le en hitri krog. Po krajšem počitku za kosilo se je vrnil na stezo in opravil še simulacijo dirke, tako da je skupno danes prevozil 95 krogov. Njegov čas je bil celo hitrejši od tistega, ki ga je v sredo zabeležil aktualni svetovni prvak Sebastian Vettel (1:21,865).

»Za nami je zelo zanimiv dan, saj smo opravili vse potrebne simulacije. To je bilo tudi prvič, da je Perez opravil vse faze testiranja, saj smo se obnašali kot na pravi dirki. Svojo nalogo je opravil zelo dobro, a smo imeli popoldan žal nekaj težav s sistemom KERS, kar pomeni, da testiranj nismo zaključili po predvidenem načrtu,« je pojasnil tehnični direktor moštva Sauber James Key.

Drugi najhitrejši danes je bil Felipe Massa, ki je na španskem dirkališču opravil 132 testnih krogov. Tudi Brazilec je opravil simulacijo dirke, kjer je moštvo dalo poudarek predvsem preverjanju novih aerodinamičnih delov na dirkalniku. V petek se bo moštvenemu kolegu na stezi pridružil tudi Fernando Alonso.

Moštvo Red Bulla se je tokrat moralo sprijazniti s tretjim časom dneva, ki ga je dosegel Mark Webber. Prvič pa je nekoliko spremenjeni dirkalnik MGP-W02 na stezo popeljal Michael Schumacher in na koncu dosegel peti časa testiranj. »Imeli smo zelo produktiven dan in opravili kar solidno število testnih krogov. Delali smo zelo trdo, saj je naš cilj pripraviti čim hitrejši dirkalnik in mislim, da nam to kar dobro uspeva,« je ob koncu dneva dejal sedemkratni svetovni prvak.

Testiranja se bodo nadaljevala jutri, ko se bo vključilo tudi moštvo McLaren, medtem ko Hispania svoj novi dirkalnik F111 še ni pripravila.