Suzuki slavil v Le Mansu

Motociklisti Suzukija so zmagovalci vzdržljivostne dirke za 24 ur Le Mansa.

21. september 2014 17.57
MOTO-FRA-ENDURANCE

Le Mans - Motociklisti moštva Suzuki Vincent Philipe, Anthony Delhalle in Erwan Nignon so zmagovalci vzdržljivostneg preizkušnje za 24 ur Le Mansa.

Suzukijevo moštvo je v 24 urah prevozilo 812 krogov, dva več od drugouvrščene Yamahe (David Checa/Kenny Foray/Mathieu Gines), tudi na tretjem mestu so bili vozniki Yamahe (Broc Parkes/Michael Laverty/Sheridan Morais), ki so zaostali za osem krogov.

Na dirki je nastopil tudi slovenski dirkač Janez Prosenik. Njegova ekipa Flembbo, njegova sovoznika sta bila Italijan Emiliano Bellucci in Francoz Laurent Derine, je na koncu zasedla 16. mesto v skupnem seštevku.

Naslov po končani sezoni je osvojila ekipa Yamahe GMT 94 z Mathieujem Ginesom, Kennyjem Forayem in Davidom Checo. Ta posadka je danes osvojila drugo mesto, Prosenikovo moštvo pa je končalo na sedmem mestu v razredu endurance.