Tim Gajser uvodoma ni krojil vrha

Slovenski motokrosistični as je na prvem treningu v Erneeju zasedel 21. mesto s 6 sekundami zamude za najhitrejšim.

27. maj 2017 16.29
Tim Gajser

Ernee - Svetovni prvak v elitnem motokrosističnem razredu MXGP Tim Gajser devetega tekmovalnega vikenda sezone, ki ga zaznamuje velika nagrada Francije v Erneeju, ni odprl najuspešneje. Očitno so padci in poškodbe s prejšnjih preizkušenj pustili posledice in je Hondin mladenič na prvem prostem treningu obtičal v ozadju, zasedel je 21. mesto s skoraj šestimi sekundami zamude za najhitrejšim, prebujenim Nizozemcem Jeffreyjem Herlingsom, pri čemer velja podčrtati, da je prevozil manj krogov kot večina, zgolj osem. Herlingsu je najbližje, kot edini na manj kot sekundo, prišel Francoz Romain Febvre, vodilni motokrosist sezone, Italijan Antonio Cairoli, je bil tretji.

Ob robu jutrišnje dirke v Franciji pa je o slovenskem motokrosističnem fenomenu in njegovih zadnjih poškodbah spregovoril tudi njegov dirkaški šef pri Hondi Giacomo Gariboldi: »Vsak drug dirkač bi v njegovem položaju že zdavnaj obupal. Grdi padci na treh zaporednih dirkah seveda pustijo posledice.« Po osmih od 19 letošnjih elitnih dirk drži Gajser drugo mesto v skupni razvrstitvi s točko naskoka pred tretjeuvrščenim Husqvarninim Francozom Gautierjem Paulinom, vodilni Cairoli (KTM) pa je že udobnih 44 točk spredaj. Z izjemo Tima drugih slovenskih predstavnikov na francoski preizkušnji ni.