VN Brazilije: Rosberg v kvalifikacijah znova preprečil Hamiltonovo petdesetico

Na dirki formule 1 za VN Brazilije bo s prvega štartnega mesta začel Nico Rosberg, za njim Lewis Hamilton.

14. november 2015 16.57
MOTOR-RACING-PRIX/

Sao Paulo - Še petič zapored je bil v kvalifikacijah pred dirko formule 1 najhitrejši nemški dirkač Mercedesa Nico Rosberg, ki bo tako jutri z najboljšega štartnega položaja odprl dirko za VN Brazilije v Interlagosu. Znova je za njim končal aktualni svetovni prvak in moštveni kolega Britanec Lewis Hamilton.

Slednji je glavni cilj v sezoni z novim naslovom že osvojil, si je pa želel osvojiti še jubilejni 50. »pole-position«, ki ga čaka že nekaj časa. Znova mu je tako zagodel Rosberg, ki bo 21. v karieri dirko začel s prvega mesta. Nemec ima tako največ kvalifikacijskih zmag med dirkači, ki niso osvojili naslova in je 13. v zgodovini F1, ki so bili najboljši petkrat zapored.

»Dobro delo smo opravili. V zadnjem krogu sem vozil na robu svojih zmožnosti, bilo je nekaj pomembnih trenutkov, priboril sem si dobro izhodišče,« je dejal Rosberg, ki bo skiušal svojemu rojaku preprečiti tudi prvo zmago v Interlagosu. Hamilton v devetih poskusih še ni uspel zmagati na prizorišču svojega vzrnika Ayrtona Senne.

Za obema dirkačema Mercedesa je končal nemec Sebastian Vettel (Ferrari). Iz druge vrste bo začel še Finec Valtteri Bottas (Williams), iz tretje pa njegov rojak Kimi Räikkönen (Ferrari) in Nemec Nico Hülkenberg (Force India).

Hamiltonu tretji trening

Hamilton je sicer dobil tretji prosti trening pred nedeljsko dirko za VN Brazilije. S časom 1:12,070 je za seboj pustil  Rosberga (1:12,193), tretji je bil Vettel (1:12,760).

Hamilton, ki je pred dnevi razkril, da je imel lažjo prometno nesrečo in zaradi nje v Brazilijo pripotoval z zamudo, je bil najhitrejši že na prvem treningu, na drugem pa ga je premagal le Rosberg. Četrti je bil Räikkönen, peti njegov rojak Bottas ... Domači navijači pričakujejo več od njihovega junaka Felipeja Masse, ki je bil z Williamsom šele 12.

Na dirkališču v Interlagosu se dirkači borijo z visokimi temperaturami, steza se je na petkovih treningh segrela do 46 stopinj Celzija.