Žagarju polfinale, zmaga za Hampla

Slovenski spidvejist Matej Žagar je na predzadnji dirki SP v Stockholmu prišel do polfinala in dobil novih 12 točk.

28. september 2014 00.26
SPEEDWAY - Matej Žagar
G. L., Delo.si

Stockholm - Slovenski spidvejist Matej Žagar je na predzadnji dirki svetovnega prvenstva posameznikov v Stockholmu prišel do polfinala in dobil novih 12 točk. Zmagal je Poljak Jaroslaw Hampel pred Američanom Gregom Hancockom in rojakom Krzysztofom Kasprzakom, skupno pa je pred zadnjo dirko v vodstvu serije grand prix še vedno Hancock.

Žagar je dirko začel z dvema drugima in enim tretjim mestom, v zadnjih dveh vožnjah rednega dela pa je zmagal in se z 11 točkami zanesljivo prebil v polfinale. V njem se je pomeril z vodilnim v SP Hancockom, Avstralcem Chrisom Holderjem in branilcem naslova Britancem Taiem Woffindnom ter končal na tretjem mestu, za Holderjem in Hancockom, tako da je na tekmi osvojil peto mesto z 12 točkami za SP.

V finalu je slavil Hampel, ki je tako dobil maksimalno število točk, 21 za sedem zmag v sedmih vožnjah, še poroča STA.

Vodstvo v skupnem seštevku je obdržal Hancock, ki ima dirko pred koncem 12 točk prednosti pred Kasprzakom. Žagar se je s skupno 109 točkami prebil na četrto mesto.