Ljubljana – Načrt smukačev, da bi si že na uvodnih dveh vikendih nove sezone svetovnega pokala popravili kvoto, se ni posrečil, slovenska reprezentanca lahko še naprej nastopa le z enim tekmovalcem v smuku in dvema v superveleslalomu. Če tega žalostnega dejstva naša ekipa za hitre discipline ne bo čimprej spremenila, potem ne bo ostala le brez tako želenega olimpijskega nastopa, temveč se bo začelo postavljati tudi vprašanje o njeni smiselnosti. Naslednja postaja upanja je Val d'Isere, kjer bosta ta vikend na sporedu tretji smuk in prva superkombinacija sezone.
»Upam, da nas čakajo normalne tekmovalne razmere. To, kar se je dogajalo v Ameriki, za ta šport preprosto ni bilo higienično. Če vam pride naproti Hermann Maier, se na ves glas pritožuje in dvomi o smiselnosti takega tekmovanja, potem je jasno, da je bilo vse skupaj hudo narobe. In če si v takem na repu štartnega seznama, potem nimaš niti najmanjše možnosti za uspeh,« je trener smukačev Jože Gazvoda nakazal, da je slab začetek sezone najbolje pozabiti in da se je treba osredotočiti na naslednje tekme ter tam poskušati izpolniti načrt.
V Val d'Isere se je odpravil s peterico tekmovalcev in sicer z Josefom Stroblom, Andrejem Špornom, Andrejem Jermanom, Rokom Perkom in Alekom Glebovom, kar je zasluga kombinacijske tekme, saj bi se sicer glede na smukaško kvoto lahko treninga udeležila le dva tekmovalca. Doma sta ostala Primož Skerbinek in Gregor Šparovec. Slednjemu je direktor reprezentance Klemen Bergant postavil ultimat, češ da se mora dokazati na tekmah evropskega pokala, sicer bo lahko nadaljeval v okviru ekipe za hitre discipline le kot samoplačnik.
Pritisk torej raste, ekipa pa je v krču. V težavah sta se znašla tudi oba najmlajša, ki bi morala biti povsem neobremenjena, a sta na treningu v Nakiski na zelo utesnjenem terenu grdo padla. Alek Glebov je to neprijetno izkušnjo dobro prestal, mladinskemu svetovnemu prvaku Roku Perku pa se je smučanje zaradi tega nekoliko podrlo in najbrž bo potreboval nekaj časa, preden bo spet začel normalno funkcionirati. Sicer pa zanj tako velja, da je običajno v najboljši formi šele januarja.
Gazvoda se bo šele po treningih odločil, kdo bo nastopil na smuku Oreiller-Killy v Val d'Iseru. »Upam, da se bo Pepiju odprlo, kajti to je njegov teren,« stavi Gazvoda na Tirolca, čeprav se v Kanadi na uvodnem smuku ob vseh težavah s kolenom ni izkazal. Naši upajo, da se bo prebudil prav na tej progi, na kateri je 16. decembra 1994 ob svojem debiju v svetovnem pokalu zmagal, s čemer je še vedno edini smučar v zgodovini. Vsi drugi bodo nastopili na kombinacijski tekmi, na kateri ima še zlasti velike ambicije sicer slalomist Andrej Šporn.