Brajkovič zasedel odlično šesto mesto

Novi svetovni prvak v kronometru je postal švicarski kolesar Fabian Cancellara, drugo mesto je zasedel Šved Gustav Larsson, tretji pa je bil Nemec Tony Martin. Slovenski adut Jani Brajkovič je zasedel odlično šesto mesto.

24. september 2009 18.56
Da. O./STA
Da. O./STA
Lugano - Švicarski kolesar Fabian Cancellara je izpolnil pričakovanja in na svetovnem prvenstvu v domačem Mendrisiu po letu 2006 in 2007 še tretjič postal svetovni prvak. Švicar, tudi aktualni olimpijski prvak, je bil na 49,8 kilometra dolgi progi razred zase, drugouvrščenega Šveda Gustava Larssona je premagal kar za minuto in 43 sekund.

Bronasto kolajno je osvojil Nemec Tony Martin. Odlično se je odrezal tudi slovenski adut Jani Brajkovič. Drugič zapored se je na prvenstvih uvrstil med deseterico, z zaostankom dobrih treh minut je zasedel šesto mesto, kar je še za dve mesti boljše kot lani v Vareseju, ko je dosegel najboljši slovenski rezultat na svetovnih prvenstvih v tej disciplini.