Madrid - Za ameriškega kolesarja Lanca Armstronga, ki je v letošnji sezoni prekinil triletni tekmovalni pokoj, se je nastop na dirki po Kastilji in Leonu v Španiji slabo končal. Armstrong je padel že v današnji prvi etapi od Paredes De Nave do Baltanasa, nakar so ga prepeljali na pregled v bolnišnico, kjer so ugotovili, da ima zlomljeno ključnico. Po besedah vodje Astane Johana Bruyneela ne gre za kompliciran zlom, tako da bo Lance hitro okreval.
Armstrong se je poškodoval kakšnih 20 kilometrov pred ciljem etape, ko je bil vpleten v množični padec. Prvo etapo je sicer po skupinskem sprintu dobil domačin Joaquin Sobrino (Team Burgos Monumental). Slovenskih kolesarjev na tej petdnevni preizkušnji ni.













