Cunegu 14. etapa, Slovenca spet zaostala

Italijan Damiano Cunego je zmagovalec 14. etape kolesarske dirke po Španiji. Slovenca Tadej Valjavec in Borut Božič v cilj spet nista prišla med najboljšimi.

13. september 2009 19.57
Mo.Z./STA
Mo.Z./STA
Granada - Italijan Damiano Cunego je zmagovalec 14., 157 kilometrov dolge etape kolesarske dirke po Španiji. Kolesar Lampreja, nekdanji zmagovalec Gira, je v gorski preizkušnji za dve minuti in 23 sekund premagal zmagovalca dirke Po Sloveniji Danca Jakoba Fuglsanga, tretji, olimpijski prvak Španec Samuel Sanchez, je zaostal tri minute in osem sekund.

Čeprav je zaostal tri minute in 22 sekund, je skupno vodstvo zadržal Španec Alejandro Valverde (Caisse d'Erpagne). V etapi od Granade do La Pandere je zasedel peto mesto, vseeno pa je bil štiri sekunde hitrejši od drugouvrščenega v skupnem seštevku Nizozemca Roberta Gesinka, ki zdaj zaostaja 31 sekund. Slovenca Tadej Valjavec in Borut Božič v cilj spet nista prišla med najboljšimi.