Demong zmagovalec, Manninen tretji

Ameriški nordijski kombinatorec Bill Demong je zmagovalec posamične preizkušnje v finskem Lahtiju. Na drugem mestu je bil Nemec Sebastian Haseney, tretji pa je bil Finec Hannu Manninen.

09. marec 2007 17.46
Lahti - Ameriški nordijski kombinatorec Bill Demong je zmagovalec posamične preizkušnje za svetovni pokal v finskem Lahtiju. Demong se je najboljše znašel v 15-kilometrskem teku, potem ko je za 6,6 sekunde ugnal drugouvrščenega Nemca Sebastiana Haseneyja, tretji pa je bil vodilni v skupnem seštevku, Finec Hannu Manninen, ki je zaostal 15,6 sekunde.

Po skokih je bil sicer v vodstvu Norvežan Espen Rian, ki je tekmo končal na 12. mestu. Slovenski predstavnik Mitja Oranič se ni uvrstil v drugo serij skokov, Dejan Plevnik pa ni nastopil.

V skupnem seštevku je tri tekme pred koncem v vodstvu Finec Manninen (745 točk), pred Norvežanom Magnusom Moanom (638) in Avstrijcem Christophom Bielerjem (593).