Denver Nuggets po desetih letih do zmage v Sacramentu

Toronto Raptors so za točko s 120:119 premagali gosti iz Seattla, Radoslav Nesterovič je k zmagi prispeval osem točk, štiri skoke in šest podaj, medtem ko Uroš Slokar za Toronto ni zaigral.

12. marec 2007 12.10
Los Angeles - Toronto Raptors so v noči na ponedeljek v severnoameriški košarkarski ligi NBA po podaljšku za točko s 120:119 premagali gosti iz Seattla, slovenski košarkar Radoslav Nesterovič pa je k zmagi v 28 minutah prispeval osem točk, štiri skoke in šest podaj, medtem ko Uroš Slokar v dresu Toronta ni zaigral. Los Angeles Lakers so z 72:108 klonili proti Dallas Mavericks, ki so vknjižili še rekordno 17. zmago zapored. Saša Vujačič je v dresu gostiteljev odigral 13 minut in zbral dva skoka ter ukradel eno žogo.

Na preostalih tekmah so Los Angeles Clippers z 80:98 klonili proti Detroit Pistons, Richard Hamilton je zbral 15 od svojih skupaj 23 točk v prvem polčasu in oslabljene goste popeljal do devete zaporedne zmage nad tem kalifornijskim moštvom. Chris Webber je k zmagi vodilnega moštva vzhodne konference, ki je igralo brez suspendiranega zvezdnika Rasheeda Wallacea, prispeval 19 točk in 11 skokov. Boston Celtics so z 78:94 izgubili proti Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers pa so v domači dvorani na krilih LeBrona Jamesa, ki je zbral 26 točk, in Larryja Hughesa (23 točk) za svojo peto zaporedno zmago z 99:88 premagali Indiano.

Yao Ming s 37 točkami na poti stare slave

Zanimivo je bilo v Houstonu, kjer se je kitajski zvezdnik Yao Ming z odlično igro vrnil na pota stare slave in k zmagi domačih s 103:92 nad Orlandom prispeval 37 točk, kar je največ, odkar se je po dolgotrajni poškodbi spet vrnil pod koše. Portland Trailblazers so bili s 106:87 boljši od Golden State Warriors, Miami Heat pa s 106:104 od Washington Wizards. Udonis Haslem je tri desetinke sekunde pred koncem tekme zadel za zmago domačih nekje z razdalje treh metrov in zagotovil Miamiju šesto zaporedno zmago. Prvi strelec branilcev naslova v ligi NBA je bil sicer z 18 točkami Eddie Jones.

Prva zmaga Nuggetsov v Sacramentu po desetih letih

V Sacramentu pa so domači košarkarji s 101:113 izgubili proti Denver Nuggets, kar je bila sploh prva zmaga tega moštva v Sacramentu po več kot desetih letih. S tem je Denver, za katerega je Carmelo Anthony zbral 29 točk, Allen Iverson pa 24, pokvaril vrnitev zvezdnika Rona Artesta pod koše in obenem prekinil zmagoviti niz Kraljev v domači dvorani, ki je trajal kar 20 tekem. "Ne vem natančnega datuma, vendar je bilo res že davno tega. To je za nas velika zmaga," se je strinjal trener gostov George Karl. Denver pa v dvorani Arco Arena ni zmagal vse od 7. januarja 1997. Največ točk za domače - 34 - je zbral Mike Bibby, Artest, ki ga je klubsko vodstvo po aretaciji zaradi domnevnega nasilja nad ženo minuli ponedeljek suspendiralo, pa je prispeval 17 točk.