Derbi spet pripadel Soncem

Med dvobojem Toronto Raptors - Charlotte Bobcats so se srečali trije Slovenci. Nesterović je za domače zbral osem točk, Slokar je vpisal le točko. V dresu gostov je Brezec dosegel osem točk.

02. april 2007 13.49
Nowitzki je pod košem odrinil Barboso
New York - V noči na ponedeljek so se v severnoameriški ligi NBA na parketu med dvobojem Toronto Raptors - Charlotte Bobcats (107:94) srečali trije slovenski košarkarji. Radoslav Nesterović je za domače v 23 minutah zbral osem točk, štiri skoke, tri blokade in ukradel eno žogo, Uroš Slokar pa je v minuti vpisal točko, v dresu gostov pa je Primož Brezec v 11 minutah prav tako zbral osem točk, temu dosežku pa dodal še tri skoke. Kar 24 minut je v dresu Los Angeles Lakers, ki so s 126:103 premagali Sacramento, odigral Saša Vujačić in zbral sedem točk, dva skoka in tri podaje.

Sinoči je na parket stopilo tudi moštvo Bena Udriha San Antonio Spurs, vendar slovenski košarkar ni zaigral, Ostroge pa pa so v gosteh pri Indiani klonile za točko (99:100).

Na derbiju najboljših moštev NBA so se vnovič veselila Sonca

Na derbiju dveh najboljših moštev lige NBA, Phoenix Suns in Dallas Mavericks, so se zmage vnovič veselila Sonca. Brazilski košarkar Leandro Barbosa je k zmagi prispeval 29 točk, Amare Stoudemire pa 24. Čeprav so Sonca prekinila Dallasov zmagoviti niz devetih tekem, in to le 18 dni pozneje, ko so ustavila njihov neprekinjeni domači niz 23 zmag, trener Phoenixa Mike D'Antoni slavju ni želel pripisati prevelikega pomena: "Spet smo zaigrali tako, kot smo že igrali to leto. To še ne pomeni, da smo boljši od Dallasa, saj ima slednji boljše razmerje in bo v končnici prvi nosilec."

Steve Nash je k slavju domačih dodal 23 točk in 11 podaj, Shawn Marion pa 20 točk. "Danes smo res dobro igrali. Bili smo uspešni tako v napadu kot obrambi in upam, da bomo podobno igro ponovili tudi v končnici," si je zaželel Marion.

"Čudežni deček" Dirk Nowitzki je imel slab dan

Prvi strelec Dallasa je bil tokrat Josh Howard z 28 točkami, Jerry Stackhouse jih je s klopi dodal 25, nemški "čudežni deček" Dirk Nowitzki pa je imel slab dan, saj je iz igre zadel le šest od 18 poskusov, ter končal pri 21 točkah. "Danes so Sonca igrala odlično košarko na obeh koncih parketa. Ne pomnim namreč, kdaj bi imelo neko moštvo tako visok odstotek meta iz igre, zato mu je treba čestitati," je tekmeca pohvalil trener gostov Avery Johnson.

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 98:96
Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 104:105 (podaljšek)
Toronto Raptors - Charlotte Bobcats 107:94
(Radoslav Nesterovič: 23 minut, 8 točk, 4 skoki, ukradena žoga, 3 blokade za Toronto)
(Uroš Slokar: 1 minuta, 1 točka za Toronto)
(Primož Brezec: 11 minut, 8 točk, 3 skoki za Charlotte)
Indiana Pacers - San Antonio Spurs 100:99
(Beno Udrih: ni zaigral za San Antonio)
Seattle SuperSonics - Denver Nuggets 103:114
Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 126:103
(Saša Vujačič: 24 minut, 7 točk, 2 skoka, 3 podaje, ukradena žoga za Los Angeles)