Druga etapa in rumena majica Pellizottiju

Italijanski kolesar Franco Pellizotti (Liquigas) je zmagovalec druge, 177-kilometrske etape kolesarske dirke Pariz-Nica. Pellizotti tudi vodi v skupnem seštevku. Tadej Valjavec (Lampre) je skupno na 12. mestu.

13. marec 2007 18.27
Zmagovalec Pellizotti
Pariz - Italijanski kolesar Franco Pellizotti (Liquigas) je zmagovalec druge etape kolesarske dirke Pariz-Nica. Drugi je bil Daniele Bennati (Lampre), tretji pa Luca Paolini (Liquigas). 29-letni Pellizotti je tekmece premagal na koncu 177-kilometrske etape, ki je tokrat potekala med Vatanom in Limogesom, in tako vodi v skupnem seštevku s prednostjo šestih sekund.

Od dveh slovenskih kolesarjev je bil uspešnejši Tadej Valjavec (Lampre), ki je ciljno črto prečkal z glavnino v času drugouvrščenega, Matej Mugerli (Liquigas) pa si je nabral 19 sekund zaostanka in bil 51. Valjavec je tako skupno na 12., Mugerli pa na 89. mestu.